FTPBox Download

FTPBox to darmowa aplikacja, za pomocą której możemy przerobić wykupiony / własny serwer FTP na usługę chmury z funkcją synchronizacji. Dzięki temu możemy wykorzystać własny serwer jako prywatną usługę chmury, zupełnie tak, jak w przypadku Dropboksa czy Dysku Google.

FTPBox jest prosty w użyciu i nie ingeruje w żaden sposób w ustawienia naszego serwera FTP. To tak naprawdę klient FTP, który ma zmodyfikowany interfejs w taki sposób, aby działać jako usługa synchronizacji. Podczas konfiguracji użytkownik podaje dane do serwera, wybiera folder lokalny, który będzie synchronizowany oraz wybiera katalog na serwerze FTP, do którego będą zapisywane zsynchronizowane dane. Po wszystkim aplikacja działa w tle, monitorując na bieżąco nasze foldery i synchronizując ich zawartość.

Dla ułatwienia korzystania z FTPBox warto przypiąć odnośnik do folderu lokalnego do zakładki Ulubione w Eksploratorze plików. Aby to zrobić, wystarczy przeciągnąć folder do panelu bocznego Eksploratora. Wtedy FTPBox działa i zachowuje się dokładnie tak samo, jak Dropbox, SkyDrive czy inne usługi w chmurze.