Dysk Google to usługa Google do przechowywania plików w chmurze. Umożliwia również dostęp do nich z dowolnego komputera lub urządzenia mobilnego z dostępem do oficjalnej aplikacji lub przeglądarki internetowej. Jednak wielu użytkowników nie zdaje sobie sprawy z tego, że Dysk Google oferuje również użytkownikom możliwość umieszczania filmów przechowywanych na Dysku Google na dowolnej witrynie.

Związane z: Jak pobrać wszystkie pliki z Dysku Google

Dysk Google jest całkowicie darmowy i stanowi komplementarną usługę Twojego konta Google z domyślną przestrzenią dyskową 15 GB. To sprawia, że jest to bardzo przydatna usługa dla każdego właściciela witryny lub bloga, ponieważ może on używać Dysku Google jako zewnętrznej usługi przechowywania dużych plików.

W wielu przypadkach właściciele blogów lub witryn mają ograniczenia w pojemności miejsca na hostingach objętych umową. Inną z najczęstszych sytuacji jest spowolnienie stron internetowych, które przechowują własne pliki. To jest powód, dla którego wiele osób woli przechowywać duże pliki, takie jak filmy, w usługach stron trzecich i używać funkcji wstawiania plików z Dysku Google, aby móc wyświetlać je na swoich stronach internetowych.

Jedną z najczęściej używanych usług wideo jest YouTube. Właściciele witryn często przesyłają filmy na prywatne konta, a później wyświetlają je w swoich witrynach za pomocą kodu HTML.

Możesz zrobić dokładnie to samo na swoim koncie Dysku Google. Jeśli masz wideo zapisane na swoim koncie Dysku Google, możesz je publikować na dowolnej stronie internetowej za pomocą funkcji umieszczania, której kod jest generowany automatycznie i gotowy do użycia.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak wstawić wideo zapisane na Twoim koncie Dysku Google w witrynie internetowej lub blogu, generując kod < iframe >:

Jak umieścić filmy zapisane na Dysku Google na dowolnej witrynie.

1. Jak widać, pierwszą rzeczą, którą będziemy musieli zrobić, jest zalogowanie się do naszego konta Google Drive z przeglądarki internetowej i przesłanie filmu, który chcemy wstawić na stronę internetową.

2. Po przesłaniu pliku wideo wystarczy go wyszukać i rozpocząć odtwarzanie w przeglądarce internetowej.

3. Kiedy wideo zacznie się odtwarzać, będziesz musiał kliknąć ikonę w postaci trzech kropek, która jest wyświetlana w prawym górnym rogu ekranu.

4. Po wyświetleniu menu należy wybrać opcję: Otwórz w nowym oknie

5. Otworzy się nowa karta, w której wideo będzie nadal odtwarzane. Tutaj będziesz musiał ponownie kliknąć ikonę z trzema kropkami w górnym rogu ekranu.

6. W nowym menu będziesz musiał wybrać opcję: Umieść element

7. Automatycznie zostanie wyświetlone małe okno, w którym zostanie wyświetlony kod < iframe > 

8. Skopiuj ten kod i gotowe.

9. Teraz wystarczy uzyskać dostęp do administratora serwisu i wkleić ten kod w edytorze tekstu HTML.

10. Warto zauważyć, że istnieje duża liczba witryn internetowych, na które bez konieczności bycia administratorem pozwalają na publikowanie filmów wideo, zarówno w komentarzach, jak i w sekcjach tych witryn.