MediaFire Desktop Download

MediaFire Desktop to aplikacja pulpitowa pozwalająca na błyskawiczną synchronizację plików pomiędzy komputerem a usługą chmury oferowaną przez serwis MediaFire. Serwis udostępnia za darmo 50GB przestrzeni, a dzięki klientowi MediaFire Desktop możemy szybko synchronizować nasze pliki, zupełnie tak, jak ma to miejsce w przypadku Dropboksa, SkyDrive oraz Dysku Google.

Program działa w taki sam sposób, jak klienty wspomnianych usług. MediaFire Desktop tworzy na naszym dysku folder, którego zawartość jest synchronizowana z chmurą. Użytkownik ma możliwość wyboru miejsca, w którym folder zostanie utworzony, a także włączenia synchronizacji wybiórczej, co z kolei pozwala na dostosowanie listy folderów, które mają być synchronizowane. Ciekawostką jest także funkcja udostępniania ekranu, dzięki której możemy szybko utworzyć zrzut ekranu wybranego fragmentu ekranu, od razu zapisać go na dysku w chmurze MediaFire, a następnie udostępnić.

Udostępnianie plików jest bardzo proste - po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na wybranym pliku z folderu MediaFire wyświetlone zostaną dodatkowe opcje, które umożliwiają oznaczenie pliku jako publiczny i skopiowanie linku do schowka. Podczas procesu konfiguracji MediaFire Desktop należy wybrać rodzaj planu dla swojego konta. Pomimo, że podczas konfiguracji wyświetlona jest informacja o tym, że darmowy pakiet oferuje 15GB, to i tak nasze konto po instalacji programu i ukończeniu konfiguracji zostanie zaktualizowane do 50GB.