MCDungeon Download

MCDungeon to narzędzie dla osób, które chcą wzbogacić i urozmaicić świat Minecrafta. Program ten generuje na wskazanej mapie (save) z Minecrafta zupełnie nowe budowle i podziemia, które zostały starannie zaprojektowane przez autora. MCDungeon umożliwia wybranie, na jakim obszarze nowe budowle mają się pojawić, a także umożliwia zdefiniowanie średniego rozmiaru dodawanych podziemi.

Korzystanie z programu odbywa się za pomocą Wiersza polecenia, ale użytkownik jest prowadzony za rękę krok po kroku, więc nie musimy się bać poziomu skomplikowania aplikacji. Po uruchomieniu, MCDungeon wykryje automatycznie nasze świat z Minecrafta, a następnie poprosi nas o wybranie jednego, w którym mają zostać wygenreowane nowe elementy. Następnie program zada nam kilka pytań odnośnie tego, w jaki dokładnie sposób chcemy wypełnić nasz świat nowymi lokacjami. Użytkownik może wybrać charakterystykę miejsc (np. labirynty lub trudne podziemia pełne wrogów), dostosować rozmiar obszaru, na którym zostaną wybudowane nowe podziemia, a także określic, jaki mają mieć średni rozmiar (długość, szerokość i liczba poziomów).

MCDungeon dodaje nie tylko budowle i nowe podziemia, ale także powód do tego, aby je zwiedzać. Poza dodawaniem pustych podziemi narzędzie umożliwia wypełnienie świata różnego rodzaju skrzyniami ze skarbami. Służy do tego osobna opcja generowania. Dokładny poradnik korzystania z programu znajdziecie w naszym serwisie: Jak dodać ciekawe podziemia i skarby do Minecrafta bez instalowania modów.