Cyotek CopyTools Download

Cyotek CopyTools to bardzo proste w obsłudze, a zaraz rozbudowane i niesamowicie funkcjonalne narzędzie, za pomocą którego możemy wykonywać kopie zapasowe plików na wiele sposobów. Aplikacja umożliwia tworzenie kopii całych folderów lub wybranych plików, posiada łatwy do skonfigurowania harmonogram umożliwiający zautomatyzowanie kopii, a także pozwala użytkownikowi zdecydować, w jaki dokładnie sposób mają być tworzone kopie - poprzez klasyczne kopiowanie plików, przenoszenie plików lub lustrzane odbicie folderów.

Dla każdej kopii możemy utworzyć osobny profil z zupełnie innymi opcjami. Tworzenie profilu jest bardzo intuicyjne - kreator prowadzi użytkownika za rękę, pozwalając wybrać foldery (jeden lub więcej) do skopiowania, określić dokładnie jakie pliki mają być kopiowane, wybrać miejsce docelowe, ustawić automatyczne wykonywanie kopii, a także sposób ich wykonywania.

Kopie mogą być wykonywane w standardowym trybie, czyli na podstawie najprostszego kopiowania plików z miejsca A do miejsca B lub na podstawie przenoszenia plików i usuwania ich z miejsca źródłowego. Możemy także ustawić tryb Mirror (lustra), który automatycznie porównuje folder źródłowy z docelowym i zastępuje tylko przestarzałe pliki.

Harmonogram umożliwia skonfigurowanie automatycznego wykonywania kopii. Mogą być wykonywane co parę minut, co parę godzin, codziennie lub co parę dni, a także podczas startu lub zamykania systemu bądź w określone dni tygodnia i o określonej godzinie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby pozostawić tryb manualny, w którym kopie wykonujemy samemu. Jako folder docelowy możemy wybrać zarówno inny katalog na naszym dysku, urządzenie przenośne lub folder synchronizujący się z chmurą (Dropbox, SkyDrive etc.).