USBFlashCopy Download

USBFlashCopy to darmowe narzędzie, które pozwala na wykonywanie automatycznych kopii zapasowych urządzeń podłączanych przez USB. Program samodzielnie wykrywa podłączone urządzenia i automatycznie tworzy kopię danych na dysku zgodnie z naszymi ustawieniami. Pozwala dostosować osobne wytyczne dla każdego urządzenia, które podłączamy do komputera.

USBFlashCopy opiera się w całości na profilach. Każdy profil zawiera informacje odnośnie kopii zapasowej poszczególnego urządzenia. Po podłączeniu do komputera dysku USB czy pendrive'a, USBFlashCopy od razu wyświetli komunikat z prośbą o ustawienie profilu dla danego urządzenia. Użytkownik może wybrać, czy chce kopiować wszystkie pliki na dysk, czy też tylko poszczególne typy (na przykład zdjęcia czy muzykę). Określenie plików jest bardzo proste - wystarczy skorzystać z opcji "Define filters". Pliki mogą być kopiowane lub przenoszone do samodzielnie wybranego folderu na dysku (jednego lub więcej), a także można określić, z jaką prędkością pliki mają być kopiowane (mniejsza prędkość zmniejszy obciążenie urządzenia i pozwoli wykonywać na nim w międzyczasie inne czynności).

I to wszystko, co należy wykonać. Po utworzeniu profilu i ustawieniu podstawowych informacji odnośnie tworzenia kopii, USBFlashCopy będzie działać w tle i monitorować podłączone urządzenia. Gdy podłączymy dysk USB czy pendrive'a zgodnego z utworzonym profilem, to aplikacja rozpocznie automatyczne kopiowanie plików na dysk.