Floppy Image Download

Floppy Image to darmowy, niewielki program, który przeznaczony jest do pracy z klasycznymi dyskietkami i pozwala tworzyć ich kopie zapasowe na dysku twardym komputera. Wydawałoby się, że taka forma przechowywania danych jest już praktycznie nieużywana, ale wciaż w wielu firmach dyskietki są w obiegu. Są one jednak bardzo nietrwałe i łatwo uszkodzić dane, które się na nich znajdują. I tu z pomocą przychodzi Floppy Image - za pomocą tego programu możemy w szybki sposób utworzyć kopię zapasową całej dyskietki na dysku twardym, a także przywrócić wcześniej utworzoną kopię na inną dyskietkę. Program może zatem służyć zarówno do tworzenia kopii bezpieczeństwa dyskietki jak również do szybkiego i wygodnego kopiowania zawartości dyskietki na inne nośniki.

Kopia zapasowa dyskietki

Wszystkie funkcje programu są zamknięte w jednym okienku, gdzie na głównym ekranie mamy od razu dostęp do funkcji kopiowania dyskietki jak i przywracania kopii zapasowej. Jeśli chcemy stworzyć kopię całej dyskietki, to wystarczy włożyć ją do napędu FDD, a następnie wskazać w sekcji "Read Floppy" i kliknąć Start. Program odczyta zawartość całej dyskietki i przygotuje jej kopię. Kopię możemy zapisać w formie samorozpakowującego się archiwum z rozszerzeniem ".exe" lub w postaci obrazu dysku ".img".

Jeśli z kolei chcemy przywrócić kopię zapasową na nową dyskietkę, gdy stara została uszkodzona, to wystarczy uruchomić program, włożyć czystą dyskietkę do napędu FDD, wybrać obraz kopii zapasowej w sekcji "Write Floppy" i kliknąć w przycisk Start. Wszystkie pliki z utworzonej kopii zapasowej zostaną nagrane na nowej dyskietce.