Jeśli próbujesz wykonać kopię zapasową w systemie Windows 11 za pomocą narzędzia do tworzenia kopii zapasowych obrazu systemu, ale wciąż pojawia się następujący komunikat o błędzie - Tworzenie kopii zapasowej nie powiodło się - Kopia zapasowa systemu Windows napotkała błąd podczas zapisywania danych w miejscu docelowym kopii zapasowej (0x80780166). Dodatkowe informacje: System nie może odnaleźć określonego plik. Ten artykuł przeprowadzi Cię przez kilka różnych kroków rozwiązywania problemów, które pomogą Ci pozbyć się tego komunikatu o błędzie.

Jeśli masz jakiekolwiek urządzenie, które przechowuje dane, takie jak telefon z Androidem, system operacyjny Windows lub cokolwiek innego, ważne jest, aby zawsze przechowywać kopię zapasową w bezpiecznym miejscu. Chociaż nowoczesne urządzenia są dość niezawodne, od czasu do czasu ulegają awarii i równie łatwo można je zgubić, mogą zostać skradzione lub zepsuć w wypadku, dlatego tworzenie kopii zapasowej jest prawie obowiązkowe.

W systemach operacyjnych Windows możliwe jest utworzenie kopii zapasowej obrazu, która umożliwia przywrócenie systemu do dokładnego stanu bez konieczności przechodzenia przez wszystkie indywidualne instalacje oprogramowania. Chociaż ten proces jest niesamowity, gdy wszystko działa poprawnie, to zdarzają się sytuacje, w których kończy się niepowodzeniem, wyświetlając następujący lub bardzo podobny komunikat o błędzie - Tworzenie kopii zapasowej nie powiodło się - Kopia zapasowa systemu Windows napotkała błąd podczas zapisywania danych w miejscu docelowym kopii zapasowej (0x80780166). Dodatkowe informacje: system nie może odnaleźć określonego pliku. Niestety ten błąd może być trudny do rozwiązania, ale w tym poradniku przeprowadzimy Cię przez wszystkie kroki, które są uznawane za najbardziej skuteczne.

Jak naprawić błąd: Kopia zapasowa nie powiodła się — Kopia zapasowa systemu Windows napotkała błąd podczas zapisywania danych w miejscu docelowym kopii zapasowej (0x80780166)

Oczywiście w systemie występuje jakiś konflikt, który powoduje ten problem, więc uruchom narzędzie Kontroler plików systemowych, aby wyszukać i naprawić wszelkie problemy.

  • Najpierw wpisz CMD w menu Start, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy Wiersz polecenia i wybierz Uruchom jako administrator.
  • Gdy masz otwarty wiersz polecenia, wpisz następujące polecenie w wierszu polecenia i naciśnij Enter.

sfc /scannow

Może to zająć trochę czasu, więc bądź cierpliwy. Jeśli zostaną znalezione jakiekolwiek błędy, należy je naprawić automatycznie. Jeśli proces nie zakończy się prawidłowo Uruchom ponownie komputer w trybie awaryjnym i powtórz proces. Jeśli narzędzie SFC zwróciło komunikat o błędzie, otwórz Wiersz polecenia jako Administrator, a następnie wprowadź kolejno następujące polecenia.

DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth

DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth

DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

Odinstaluj ostatnią aktualizację systemu Windows 11 zainstalowaną na komputerze.

Jeśli nadal masz możliwość odinstalowania najnowszej aktualizacji systemu Windows 11 zainstalowanej na twoim komputerze, zrób to. Niestety nie zawsze jest to możliwe, więc być może będziesz musiał pominąć ten krok. Jeśli nie masz pewności, jak to zrobić, sprawdź poniższy przewodnik.

Jak odinstalować aktualizację systemu Windows 11

Pobierz i zainstaluj najnowszą aktualizację dla systemu Windows.

To również może nie być możliwe, ale i tak warto to sprawdzić. Pobierz i zainstaluj najnowszą aktualizację systemu Windows po usunięciu starej. Przyniesie to ze sobą wszelkie poprawki, które mogą pomóc w rozwiązaniu tego komunikatu o błędzie. Może nie być żadnych dostępnych aktualizacji, jednak warto spróbować. Aby wymusić aktualizację ręczną, wybierz Ustawienia > Windows Update > Sprawdź aktualizacje.