Free Driver Backup Download

Free Driver Backup to bezpłatne narzędzie, za pomocą którego możemy zrobić kopię zapasową wszystkich zainstalowanych sterowników. Obsługa aplikacji jest bardzo prosta i cała kopia może zostać utworzona za pomocą jednego kliknięcia.

Program skanuje zawartość naszego komputera i wyświetla znalezione sterowniki w formie prostej listy. Domyślnie wyświetlane są tylko te sterowniki, które program uważa za ważne i zaleca zrobienie kopii zapasowej. Użytkownik może przełączyć wyświetlanie sterowników na wszystkie pozycje za pomocą menu “Scan drivers”. Aby utworzyc kopię zapasową, należy zaznaczyć wybrane pozycje na liście (możemy także zaznaczyć wszystkie przyciskiem “Select all”) i kliknąć w przycisk Backup.

Kopia zapasowa sterowników tworzona jest w katalogu BackUp, w folderze, w którym zainstalowany jest program (z tego powodu zaleca się instalację na innej partycji, niż systemowa, lub późniejsze ręczne przeniesienie folderu BackUp w inne miejsce).  Sterowniki kopiowane są w surowej formie, w postaci plików DLL oraz INF, dzięki czemu możemy je zainstalować do odpowiednia urządzenia za pomocą systemowego Menedżera urządzeń.