Skype Download

Skype to jeden z najpopularniejszych komunikatorów  na świecie, doskonale znany również w Polsce. Program pozwala na rozmowy tekstowe, głosowe, z wykorzystaniem wbudowanych kamer internetowych, a także połączenia z telefonami stacjonarnymi i komórkowymi, wysyłanie SMS czy faksów.

Program zapewnia bardzo dobrą jakość dźwiękową po uprzednim skonfigurowaniu połączone z wysokim poziomem bezpieczeństwa za sprawą zaawansowanego skryptowania AES. Będąc użytkownikiem sieci Skype można połączyć się z członkami rodziny i znajomymi na całym świecie, dzieląc się informacjami, plikami wideo czy innymi danymi za darmo.

Ponadto po ustawieniu swojego wirtualnego numeru telefonu istnieje możliwość dzwonienia na telefony komórkowe i stacjonarne poprzez sam program. Działa to także w drugą stronę, dzięki temu, będąc online, znajomi użytkownika mogą do niego zadzwonić ze zwykłego telefonu lub przesłać wiadomość SMS. W przypadku trybu offline, próby połączenia z wirtualnym numerem zostaną przekierowane na konkretny numer komórkowy czy stacjonarny, dzięki czemu kontakt nie zostanie przerwany. Połączenia telefoniczne i funkcja SMS są płatne, choć operator oferuje ciekawe opcje taryfowe.


Rozmowy wideo mogą być prowadzone w trybie indywidualnym, łącząc się z pojedynczym użytkownikiem, lub w wersji grupowej, by jednocześnie rozmawiać z kilkunastoma znajomymi. Listę kontaktów można pobrać z Hotmail, Yahoo!, Gmail oraz Outlook, by mieć możliwość połączenia ze wszystkimi.

Skype działa na zwykłych komputerach stacjonarnych, laptopach, a także na urządzeniach mobilnych, jak smartphone czy przenośne konsole. Ponadto program jest dobrze zintegrowany z portalem społecznościowym Facebook, pozwalając na wysyłanie wiadomości, przeglądanie aktualności i rozmowy wideo.

Skype to bardzo przydatny program do kontaktowania się z ludźmi z całego globu. Dzięki jego popularności i uniwersalności, nie powinno być problemów z połączeniem. Użytkownik jest w stanie utrzymywać kontakt ze światem na wiele różnych, wygodnych sposobów, ciesząc się chwilami spędzonymi z najbliższymi.


Zmiany w Skype

  • 6.5.0.158 - Poprawki interfejsu Skype,
  • Wygodniejsze wysyłanie wiadomości.