Whatsapp Desktop Download

Whatsapp Desktop to oficjalna aplikacja do obsługi popularnego komunikatora internetowego WhatsApp. Program pozwala na synchronizację kontaktów i wiadomości z naszej komórki czy tabletu. A także na wysyłanie wiadomości z poziomu komputera. Posiada wszystkie popularne funkcje znane z wersji WhatsApp na Android czy iPhone.

Po pobraniu możemy od razu uruchomić komunikator WhatsApp w systemie Windows. Plik EXE nie wymaga bowiem instalacji. Dobrze jest natomiast przenieść go w wygodne miejsce - np. do folderu z wszystkimi programami. Po pierwszym uruchomieniu zostanie wyświetlony kod QR, który należy zeskanować za pomocą aparatu w telefonie - z poziomu aplikacji WhatsApp. Więcej na ten temat możecie przeczytać w naszym poradniku, jak obsługiwać WhatsApp w komputerze.

Interfejs tego programu do czatów internetowych jest bardzo prosty. Wygląd narzędzia został podzielony na dwie części. Po lewej stronie mamy listę kontaktów i prowadzonych rozmów. Główna część okna WhatsApp Desktop to oczywiście widok konwersacji, jaką akurat prowadzimy. Widok zatem wersji desktopowej tego popularnego komunikatora nie różni się specjalnie od podobnych rozwiązań typu Facebook Messenger. Podobnie zresztą jak w czacie Facebooka, również tutaj mamy synchronizację na żywo z urządzeniami mobilnymi, dzięki czemu wiadomości odczytane na telefonie będą pokazywane jako nieaktywne w komputerze - i odwrotnie.

WhatsApp na komputer z Windows oferuje ponadto takie funkcje jak chociażby wyszukiwarka kontaktów i wątków. Dodawanie nowych znajomych, przegląd swojego konta, załączanie plików i zdjęć do rozmów, dyktowanie rozmów czy ustawienia aplikacji. Oczywiście użytkownik WhatsAppa na Windows ma również możliwość wysyłania znajomym emotikonów czy nalepek - tak samo jak ma to miejsce w wersji mobilnej tej aplikacji.

W ramach ustawień możemy m.in. zwiększyć rozmiar fontów używanych w programie. W wersji na Windows 10 mamy możliwość aktywowania powiadomień na Pulpicie o nowych wiadomościach. Mamy też dostęp do paska menu z podstawowymi funkcjami tego programu czy dostępem do pomocy.