Admin na serwerze Discord posiada wszystkie uprawnienia. Zobacz, jak dać admina na Discord, aby wybrany użytkownik miał te same uprawnienia, co właściciel serwera i mógł zarządzać wszystkimi ustawieniami.

Jak dać admina na Discord

Prowadzenie serwera Discord dla większej ilości użytkowników może być kłopotliwe. Z pewnością jest czasochłonne. W takiej sytuacji przydaje się pomoc innych osób, które mogą przejąć obowiązki administratora. Tylko jak dać admina na Discordzie komuś innemu? Istnieją na to dwa sposoby.

Pierwszy sposób to utworzenie nowego poziomu uprawnień o nazwie Administrator, nadanie mu uprawnień na poziomie administracyjnym, a następnie przypisanie tej roli wybranym użytkownikom. Uzyskają oni wtedy pełne uprawnienia administratorskie. Alternatywnie, jeśli uprawnienia admina chcemy w całości, jednorazowo komuś przekazać, to możemy - tak po prostu - zmienić właściciela serwera. Pokażemy obie metody.

Nadanie uprawnień Administratora dodatkowym użytkownikom

Jeśli chcesz zachować swoje uprawnienia właściciela i administratora serwera i zależy Ci na tym, aby dodatkowym osobom nadać uprawnienia administratorskie, to jest to opcja dla Ciebie. Aby to zrobić, musisz na serwerze stworzyć rolę "Administrator", przypisać jej uprawnienia administratorskie, a następnie nadać tę rolę wybranym użytkownikom.

Otwórz Discord i wejdź na swój serwer. Następnie kliknij nazwę swojego serwera na górnym pasku i wybierz opcję Ustawienia serwera. W tym miejscu możesz zarządzać swoim serwerem.

Stwórz nową rolę w Discord

Przejdź do zakładki Role. Znajdziesz tu wszystkie role, jakie możesz nadawać użytkownikom, którzy dołączyli do Twojego serwera. Nie ma tu jednak roli Administrator - należy ją utworzyć samodzielnie.

Kliknij przycisk z ikoną plusa obok listy ról, aby utworzyć nową rolę. Po stworzeniu nowej roli nadaj jej nazwę Administrator - możesz także wybrać charakterystyczny dla tej roli kolor. Następnie na liście uprawnień dla utworzonej roli zaznacz pole Administrator. To uprawnienie nada wszystkie potrzebne zezwolenia na to, aby korzystać z działań administratorskich.

Stwórz rolę Administrator

Po stworzeniu roli zapisz ją. Rola zostanie utworzona i teraz wystarczy ją nadać wybranym użytkownikom. W tym celu przejdź do zakładki Członkowie. Znajdziesz tu listę wszystkich osób, które znajdują się na serwerze.

Przypisz rolę Administrator wybranym użytkownikom

Wyszukaj użytkownika, któremu chcesz nadać uprawnienia administratorskie. Kliknij ikonę z trzema kropkami obok niego, a następnie wybierz Role > Administrator. Użytkownik otrzyma stworzoną przez Ciebie rolę administratora i uzyska wszystkie uprawnienia, jakie ta rola nadaje.

Przekazanie roli właściciela serwera innej osobie

Jeżeli powodem nadania komuś uprawnień administratorskich jest chęć przekazania komuś serwera na własność, to możesz to rozwiązać w inny sposób. Zamiast tworzyć nową rolę administratora możesz, po prostu, oznaczyć innego użytkownika jako właściciela serwera. Otrzyma on wszystkie najwyższe uprawnienia.

Wejdź do ustawień swojego serwera w Discord, a następnie udaj się do zakładki Członkowie. Wyszukaj na liście użytkownika, któremu chcesz przekazać serwer. Kliknij ikonę z trzema kropkami obok niego i wybierz opcję Zmień właściciela.

Zmiana właściciela serwera Discord

Pojawi się nowe okienko z prośbą o potwierdzenie procedury. Musisz zaznaczyć pole, w którym wyrażasz zgodę na przekazanie serwera na własność wybranej osobie. Gdy to zrobisz, wskazana osoba stanie się nowym właścicielem.