Discord to jedna z platform komunikacyjnych, która rozwinęła się najbardziej w ostatnich latach, szczególnie w społeczności graczy. Nieobciążanie pamięci w połączeniu z dużą liczbą opcji i funkcji, które Discord udostępnia swoim użytkownikom sprawiło, że coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z tej platformy. Chociaż Discord działa naprawdę dobrze, nie oznacza to, że użytkownicy nie napotkają pewnych problemów, np. takich jak komunikat: Wysyłanie wiadomości na ten kanał zostało tymczasowo wyłączone.

Związane z: Jak dodać własne emotki na Discord

Ogólnie rzecz biorąc, ten komunikat o błędzie pojawia się zwykle, gdy administrator kanału Discord ogranicza wysyłanie określonych słów lub blokuje komentarze określonego użytkownika. Jednak czasami komunikat o błędzie „Wysyłanie wiadomości na ten kanał zostało tymczasowo wyłączone” może nie wynikać z ograniczeń administratora kanału, ale z innych aspektów.

Użytkownicy Discorda czasami widzą komunikat Wysyłanie wiadomości na ten kanał jest tymczasowo wyłączone, jeśli wystąpi problem z serwerami Discorda lub z ich własnymi ustawieniami sieciowymi.

Jeśli próbujesz wysłać wiadomość na kanał Discorda, ale natrafisz na powyższy komunikat o błędzie, poniżej pokażemy Ci krok po kroku, jak można spróbować rozwiązać ten problem.

- Sprawdź, status serwerów Discord

1. Uzyskaj dostęp do poniższego łącza w swojej przeglądarce: Sprawdzanie serwerów Discord

2. Zobaczysz informacje o serwerach Discord.

3. Jeśli okaże się, że przyczyną problemu jest serwer Discord, niestety niewiele jest do zrobienia, ponieważ to Discord jest tym, który musi rozwiązać ten problem.

- Połącz się z inną siecią

Inny możliwy błąd może wynikać z sieci, do której jest podłączone urządzenie.

1. Jeśli używasz Discorda na swoim komputerze, możesz spróbować użyć aplikacji mobilnej podłączonej do tej samej sieci, aby sprawdzić, czy wiadomości mogą być wysyłane bez problemu.

2. Jeśli nadal nie możesz wysyłać wiadomości, spróbuj podłączyć urządzenie do nowej sieci.

3. Jeśli to rozwiąże problem i możesz teraz wysyłać wiadomości na Discordzie bez wyświetlania błędu, oznacza to, że prawdopodobnie sieć, z którą byłeś połączony, jest przyczyną problemu.

- Odłącz się od usługi VPN

Pierwszym krokiem do rozwiązania błędu Wysyłanie wiadomości do tego kanału jest tymczasowo wyłączone, gdy podejrzewasz, że problem jest związany z tym, że korzystasz z usługi VPN, będzie wyłączenie tej usługi.

1. Wyloguj się z Discorda.

2. Dezaktywuj używaną usługę VPN.

3. Zaloguj się ponownie.

4. Spróbuj ponownie wysłać wiadomość.

Jeśli Twoja usługa VPN powoduje problem, może to być spowodowane tym, że Discord blokuje usługę lub występuje awaria.

- Zmień ustawienia DNS swojego komputera.

Jeśli występuje problem z serwerem DNS, z którego korzystasz, możliwe, że Discord nie działa poprawnie i gdy wyślemy wiadomość, otrzymamy błąd: „Wysyłanie wiadomości na ten kanał zostało tymczasowo wyłączone”.

W takim przypadku zalecamy skonfigurowanie Google DNS na urządzeniu. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, zalecamy przeczytanie jednego z poniższych samouczków:

- Jak skonfigurować DNS w Windows 10 z Google DNS.

- Jak zmienić DNS w Androidzie dla Google lub OpenDNS.

- Jak skonfigurować i używać Google DNS na iPhonie lub iPadzie (iOS)

Po zmianie DNS spróbuj wysłać nową wiadomość na Discord Channel, aby sprawdzić, czy możesz teraz wysłać wiadomość bez otrzymywania komunikatu o błędzie.