Discord to nie tylko serwery - to również lista znajomych. Możesz dodać znajomego do listy kontaktów, aby prowadzić rozmowy prywatne, zarówno tekstowe, jak i głosowe lub wideo, całkowicie poza konkretnym serwerem.

Jak dodać znajomych na Discordzie

Discord to komunikator dla graczy, oparty na serwerach. Użytkownicy mogą zakładać serwery tematyczne, skupione wokół zainteresowań, gier czy osób publicznych, a następnie wspólnie dyskutować na kanałach tekstowych lub głosowych. Warto jednak pamiętać, że na Discordzie można także prowadzić rozmowy prywatne ze znajomymi. Możesz dodać wybraną osobę jako znajomego, a następnie przesyłać jej wiadomości prywatne lub prowadzić prywatne rozmowy głosowe lub wideo.

Każdy użytkownik posiada listę znajomych, do których może zapraszać wybrane osoby. Zaproszona osoba musi potwierdzić zaproszenie - dopiero wtedy zostajemy znajomymi i możemy prowadzić między sobą rozmowy prywatne.

Dodawanie do znajomych może odbywać się na dwa sposoby:

  • z poziomu serwera, na którym jest osoba, którą chcesz zaprosić
  • z poziomu wyszukiwarki znajomych, gdzie należy wyszukać wybraną osobę po jej nicku

Dodawanie do znajomych z poziomu serwera, na którym obydwoje jesteście

Jeżeli Ty i osoba, którą chcesz zaprosić do znajomych znajdujecie się na tym samym serwerze, to procedura jest bardzo prosta. Wystarczy, że uruchomisz Discorda, a następnie wejdziesz na serwer, na którym znajduje się kolega lub koleżanka, którą chcesz zaprosić.

Dodaj znajomego z poziomu serwera

Na liście osób znajdujących się na serwerze wyszukaj danej osoby, a następnie kliknij ją prawym przyciskiem myszy, aby wysunąć rozwijane menu z opcjami. Spośród dostępnych opcji wybierz "Dodaj znajomego". Wskazana osoba otrzyma od Ciebie zaproszenie. Gdy je przyjmie, zostaniecie znajomymi i znajdziesz ją na liście znajomych w głównej zakładce Discorda.

Dodawanie do znajomych osoby, z którą nie jesteś na jednym serwerze

Jeżeli masz Discorda tylko do rozmów prywatnych i nie jesteś na żadnym serwerze, to w celu dodania znajomego musisz posiadać dwie rzeczy:

  • nick osoby, którą chcesz dodać
  • unikatowy identyfikator (ID) osoby, którą chcesz zaprosić.

Osoba, którą chcesz zaprosić musi Ci udostępnić te informacje. Może je skopiować, klikając w swój nick.

Discord - skopiuj swoje dane

Wyświetlają się one w dolnym lewym rogu aplikacji - znajduje się tam nick oraz identyfikator (numer) z hashtagiem. To właśnie te informacje znajomy musi Ci podać, abyś go dodał na Discordzie.

Gdy masz już nick i identyfikator osoby, którą chcesz zaprosić, to przejdź na główny ekran aplikacji (fioletowa ikona Discorda w górnym lewym rogu). Wybierz opcję "Dodaj znajomego", a następnie w wyszukiwarce użytkowników wpisz nick oraz identyfikator po hashtagu osoby, którą chcesz dodać.

Wysyłanie zaproszenia na Discordzie

Po wpisaniu zatwierdź wysłanie zaproszenia. Gdy zaproszona osoba potwierdzi przyjęcie do znajomych, wyświetli się ona na głównym ekranie na liście znajomych, gdzie możecie prowadzić rozmowy prywatne.

Jak zaakceptować zaproszenie do znajomych na Discordzie?

Wszystkie otrzymane zaproszenia do znajomych możesz przyjmować lub odrzucać z poziomu głównego ekranu Discorda. Po uruchomieniu aplikacji kliknij ikonę Discorda w górnym lewym rogu, aby przejść do tzw. "Strony głównej". W tym miejscu znajdziesz listę znajomych i wiadomości prywatnych, a także zakładkę "Zaproszenia".

Po przejściu do "Zaproszenia" znajdziesz oczekujące zaproszenia do znajomych, które możesz zaakceptować lub odrzucić.