Nawet jeśli od długiego czasu korzystasz z Discorda, istnieje duża szansa, że przegapiłeś jedną z najnowszych i interesujących funkcji. TTS czyli Text-to-Speech, pozwala na wysyłanie wiadomości głosowych, nawet jeśli nie masz dostępu do mikrofonu.

Związane z: Jak wyłączyć pokazywanie gry na Discord

Discord jest prawdopodobnie najbardziej znaną bezpłatną aplikacją dla graczy komputerowych, umożliwiając graczom, ale nie tylko, komunikowanie się ze sobą na wiele różnych sposobów np. poprzez wiadomości tekstowe czy wysyłanie zdjęć. Czat tekstowy i głosowy to zdecydowanie dwa najczęstsze sposoby komunikowania się użytkowników na Discordzie, jednak istnieje też nowy hybrydowy sposób czatu, zwany TTS czyli Text-to-Speech.

Nazwa jest oczywista i pozwala każdemu, kto nie ma mikrofonu, komunikować się werbalnie, zmieniające tekst pisany na formę werbalną. Jak to bywa w przypadku nowych urządzeń i technologii, znalezienie różnych funkcji bywa kłopotliwe. Poniżej znajdziesz instrukcję jak uruchomić TTS na Discordzie. Na tym etapie funkcja ta jest dostępna tylko dla systemów Windows i macOS. Niestety nie działa na urządzeniach z systemami Android i iOS.

Jak włączyć zamianę tekstu na mowę na Discordzie?

Aby móc to zrobić musisz mieć taki dostęp lub być właścicielem kanału. Gdy masz takie uprawnienia, włączenie zamiany tekstu na mowę w Discordzie jest naprawdę łatwe. Najpierw otwórz Discord i wybierz serwer z listy. Następnie kliknij małą ikonę koła zębatego obok jednego z kanałów, “Edytuj kanał”.

Z listy opcji, która pojawi się w nowym oknie. Kliknij opcję Uprawnienia w panelu po lewej stronie, a następnie przewiń w dół. Zobaczysz opcję Wysyłaniej wiadomości TTS. Upewnij się, że obok tej opcji masz zaznaczony zielony ptaszek. W większości przypadków ta opcja włączona jest automatycznie.

 

Jak używać funkcji TTS (Text-to-Speech) na Discordzie?

Gdy masz już włączoną zamianę tekstu na mowę, musisz wiedzieć, jak korzystać z tej opcji. Aby korzystać z funkcji TTS Discord, musisz wpisać /tts w polu tekstowym a następnie wiadomość, którą chcesz wysłać. Gdy już to zrobisz i wpiszesz swoją wiadomość, po prostu naciśnij Enter, a Twoja wiadomość zostanie wysłana.

Jak wyłączyć otrzymywanie wiadomości typu TTS na Discordzie?

Jeśli nie jesteś fanem otrzymywania wiadomości Text-to-Speech, możesz je wyciszyć, wykonując następujące czynności. Na głównej stronie Discord kliknij ikonę Ustawień obok swojej nazwy użytkownika (lewy dolny obszar). Następnie przejdź do opcji Tekst i obrazki, wyłącz przełącznik obok opcji TTS, Umożliwiaj odtwarzanie i użycie komendy /tts.

Na marginesie…

Jeśli szukasz interesującej funkcjonalności Microsoft Edge, koniecznie zapoznaj się z następnym artykułem, który poprowadzi Cię przez proces włączania i wyłączania podglądów kart. Podglądy kart umożliwiają zobaczenie zawartości kart przeglądarki w małych oknach bez konieczności przełączania się do nich. Funkcja znana z Google Chrome, która w końcu pojawiła się również w Microsoft Edge.