Opera Download

Opera na leży do jednych z najczęściej wykorzystywanych przeglądarek internetowych na świecie, oferując szybkie działanie i innowacyjne rozwiązania w sprawach przeglądania stron internetowych.

Przeglądane strony otwierane są w poszczególnych kartach, umożliwiając pracę w pojedynczym oknie programu. Karty te można grupować, zapisywać zestawami, chronić przed przypadkowym zamknięciem czy zobaczyć jej zawartość bez potrzeby klikania na niej.

Opera cechuje się znacznie lepszymi wynikami szybkości wczytywania stron internetowych niż konkurencyjne aplikacje za sprawą silnika JavaScript Carakan czy bibliotece graficznej Vega, która umożliwia płynniejsze wczytywanie witryn z dużą ilością grafik.

Producenci zadbali również o bezpieczeństwo użytkownika, przygotowując przeglądarkę do sprawdzania stron pod względem ataków, wirusów i oszustw finansowych w czasie rzeczywistym. Dodatkowo Opera obsługuje certyfikaty o rozszerzonej weryfikacji, by jeszcze skuteczniej chronić korzystającego przed zagrożeniami Internetu.

Interfejs programu opiera się na zasadzie minimalizmu, pozbywając się niepotrzebnych belek na ekranie. Co więcej, za sprawą funkcji przyjaznej osobom niepełnosprawnym, przeglądanie stron może być prowadzone dzięki komendom głosowym.

Pobieranie plików dzieje się za sprawą menedżera pobierania, który w przypadku zerwania łącza sam wznawia pobieranie, gdy jest to możliwe. Ponadto Opera, w przeciwieństwie do innych typów przeglądarek, potrafi ściągać dane za sprawą protokołu BitTorrent. Aplikacji zapewniono liczne rozszerzenia umożliwiające większą integracje z konkretnymi aplikacjami, stronami czy portalami społecznościowymi.

Zapoczątkowana w mobilnej wersji Opery, opcja Opera Turbo pozwala na wczytanie danych stron internetowych w niższej jakości, co przydaje się w przypadku słabszego łącza lub korzystania z pakietu mobilnego, zapewniając oszczędność. Funkcja ta szczególnie dobrze współpracuje z technologią Flash, znaną ze swego pamięciochłonnego działania, gdyż wczytywanie tego typu animacji dokonywane jest dopiero po zaakceptowaniu przez użytkownika.

Niestety, coraz częściej użytkownicy narzekają na niepełne wczytywanie wszystkich elementów witryn internetowych, czasami uniemożliwiając korzystanie z nich. Zauważono również, że przy większej ilości zainstalowanych dodatków, nie tylko sam program spowalnia swoją pracę, ale wpływa to również na efektywność całego systemu.