Szukasz zupełnie nowej przeglądarki internetowej, ponieważ masz już dość tej, której używasz aktualnie? Obecnie dostępnych jest wiele świetnych opcji, czasy dominacji Google Chrome naprawdę minęły, a wiele innych przeglądarek ma teraz niesamowite funkcje, takie jak Opera, która włączyła Messenger, WhatsApp i TikTok do paska bocznego, dzięki czemu możesz uzyskać szybki i łatwy dostęp do wspomnianych aplikacji. To świetnie rozwiązanie, jeśli często korzystasz z wymienionych usług.

Nie tak dawno temu Google Chrome był jedyną przeglądarką internetową, której wszyscy używali lub chcieli używać. Chociaż ogólnie jest w porządku i robi wszystko, czego większość ludzi kiedykolwiek będzie potrzebować, obecnie na rynku jest znacznie więcej przeglądarek z wieloma różnymi i unikalnymi funkcjami. Opera to klon Chrome z mnóstwem własnych funkcji, przede wszystkim z paskiem bocznym, który oferuje szybki dostęp do mediów społecznościowych.

Wcześniej omawialiśmy funkcję TikTok w przeglądarce Opera, która jest również bardzo przydatna dla każdego, kto jest zapalonym użytkownikiem wspomnianej aplikacji. Jednak w tym przewodniku skupimy się na WhatsApp i Messengerze, które są dwiema bardzo praktycznymi opcjami. Oprócz jednoczesnego dostępu do obu aplikacji będziesz otrzymywać natychmiastowe powiadomienia. Warto zauważyć, że pozostaniesz zalogowanym przez cały czas, więc nie musisz się martwić logowaniem i wylogowywaniem za każdym razem, gdy otwierasz przeglądarkę.

Chociaż niektórym osobom może się wydawać, że równie łatwo jest otworzyć nową kartę i skorzystać z WhatsApp lub Messengera, to mimo wszystko pasek boczny jest o wiele wygodniejszy i ładniej umieszczony. To funkcja, której wiele osób nie docenia, dopóki nie wypróbuje osobiście, więc myślę, że warto to zrobić. Jak dokładnie go znaleźć i z niego skorzystać?

Jak korzystać z Facebook Messenger z paska bocznego przeglądarki Opera?

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest upewnienie się, że używasz najnowszej wersji Opery. Po pobraniu i zainstalowaniu najnowszej wersji reszta procesu będzie dość prosta, a samo narzędzie nie stanowi żadnych problemów w użyciu.

  • Otwórz przeglądarkę Opera na swoim komputerze, a następnie przejrzyj wstęp do pierwszego użycia.
  • Po zakończeniu lub pominięciu tego kroku kliknij ikonę Facebook Messenger na pasku bocznym po lewej stronie ekranu.
  • Spowoduje to otwarcie aplikacji internetowej Facebook Messenger, więc wybierz opcję logowania z listy i zaloguj się na swoje konto Facebook Messenger.
  • Po zalogowaniu się na konto Facebook Messenger możesz zacząć korzystać z aplikacji w normalny sposób.

Korzystając z bocznego menu Opery, możesz szybko i łatwo wyszukiwać i przeglądać treści tak jak na tradycyjnej stronie internetowej lub w aplikacji mobilnej.

Konfigurowanie i korzystanie z innych aplikacji paska bocznego w przeglądarce Opera?

Podobnie jak w przypadku aplikacji Facebook, wszystkie inne aplikacje paska bocznego w Operze można szybko i łatwo skonfigurować w ten sam sposób. Nie ma więc nic ekscytującego ani odkrywczego do wyjaśnienia w tej kwestii. Wszystkie aplikacje otrzymują natychmiastowe powiadomienia, więc niczego nie przegapisz. Ponadto pozostaniesz zalogowany do wszystkich aplikacji, więc za każdym razem, gdy otworzysz Operę, będziesz mieć natychmiastowy dostęp do nich bez konieczności ponownego logowania. Jeśli jednak wyczyścisz pamięć podręczną przeglądarki, będziesz musiał ponownie się zalogować.

To na tyle w dzisiejszym przewodniku. Jeśli jeszcze nie wypróbowałeś przeglądarki Opera, to z pewnością warto to zrobić, gdyż zdaniem wielu jest lepsza od Google Chrome pod kilkoma względami i tak naprawdę nie tracisz niczego ważnego, co ma Chrome.