Jeśli szukasz zupełnie nowej przeglądarki internetowej, ponieważ masz już dość swojej obecnej. Obecnie dostępnych jest wiele świetnych opcji, czasy dominacji Google Chrome naprawdę minęły, a wiele innych przeglądarek ma teraz niesamowite funkcje, takie jak Opera, która włączyła Messenger, WhatsApp i TikTok do paska bocznego, dzięki czemu możesz uzyskać szybki łatwy dostęp.

Nie tak dawno temu Google Chrome był jedyną przeglądarką internetową, której wszyscy używali lub chcieli używać. Chociaż jest wystarczająco przyzwoity i robi wszystko, czego większość ludzi kiedykolwiek będzie potrzebować, obecnie na rynku jest znacznie więcej przeglądarek z wieloma różnymi i unikalnymi funkcjami. Opera to klon Chrome z mnóstwem własnych funkcji, przede wszystkim z paskiem bocznym z mnóstwem funkcji mediów społecznościowych.

Wcześniej omawialiśmy funkcję TikTok przeglądarki Opera, która jest również bardzo przydatna dla każdego, kto jest zapalonym użytkownikiem TikTok. Jednak w tym przewodniku skupimy się na WhatsApp i Messengerze, które są dwiema bardziej praktycznymi opcjami. Oprócz jednoczesnego dostępu do obu aplikacji będziesz otrzymywać natychmiastowe powiadomienia i pozostać zalogowanym przez cały czas, więc nie musisz się martwić logowaniem i wylogowywaniem za każdym razem, gdy otwierasz przeglądarkę.

Chociaż niektórym z was może się wydawać, że równie łatwo jest otworzyć nową kartę i korzystać z WhatsApp lub Messengera, pasek boczny jest o wiele wygodniejszy i ładniej umieszczony. To coś, czego tak naprawdę nie docenisz, dopóki tego nie spróbujesz, więc zdecydowanie sugeruję, abyś spróbował. Jak dokładnie go znaleźć i wykorzystać?

Jak korzystać z Facebook Messenger z paska bocznego przeglądarki Opera?

Aby rozpocząć, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to upewnić się, że używasz najnowszej wersji Opery, po pobraniu i zainstalowaniu najnowszej wersji reszta procesu jest dość prosta i naprawdę łatwa w użyciu.

  • Otwórz przeglądarkę Opera na swoim komputerze, a następnie przejrzyj wstęp do pierwszego użycia.
  • Po zakończeniu lub pominięciu tego kliknij ikonę Facebook Messenger na pasku bocznym po lewej stronie ekranu.
  • Spowoduje to otwarcie aplikacji internetowej Facebook Messenger, więc wybierz opcję logowania z listy i zaloguj się na swoje konto Facebook Messenger.
  • Po zalogowaniu się na konto Facebook Messenger możesz zacząć korzystać z aplikacji w normalny sposób.

Korzystając z bocznego menu Opery, możesz szybko i łatwo wyszukiwać i przeglądać treści, tak jak na tradycyjnej stronie internetowej lub w aplikacji mobilnej.

Konfigurowanie i korzystanie z innych aplikacji Aplikacje paska bocznego w przeglądarce Opera?

Podobnie jak w przypadku aplikacji Facebook, wszystkie inne aplikacje paska bocznego w Operze można szybko i łatwo skonfigurować w ten sam sposób. Nie ma więc nic ekscytującego ani innego do wyjaśnienia. Wszystkie aplikacje otrzymują natychmiastowe powiadomienia, więc niczego nie przegapisz. Ponadto pozostaniesz zalogowany do wszystkich aplikacji, więc za każdym razem, gdy otworzysz Operę, będziesz mieć natychmiastowy dostęp do wszystkiego bez konieczności ponownego logowania. Jeśli jednak wyczyścisz pamięć podręczną przeglądarki, będziesz musiał ponownie się zalogować.

W każdym razie, to podsumowuje ten przewodnik, jeśli jeszcze nie wypróbowałeś przeglądarki Opera, z pewnością warto to zrobić, jest o wiele lepszy niż Google Chrome na wiele sposobów i tak naprawdę nie tracisz niczego ważnego, co Chrome już miał.