Internet Explorer 9 Download

Internet Explorer 9 to najbardziej rozbudowana wersja popularnej przeglądarki internetowej od Microsoftu. W przeciwieństwie do poprzednich edycji wprowadzono szereg nowych zmian, dzięki którym produkt w dalszym ciągu cieszy się niesłabnącą popularnością społeczności internetowej. Niewątpliwą zaletą przeglądarki jest jej funkcjonalność, ułatwiająca nawigację zarówno początkującym użytkownikom, jak i deweloperom tworzącym strony internetowe. Wszystko to, dzięki wprowadzeniu standardów internetowych takich jak HTML5, CSS3 czy SVG.

Już po pierwszym kontakcie z przeglądarką Internet Explorer 9, zauważyć można obecność nowych mechanizmów, skutecznie zwiększających skrywaną dotąd w przeglądarkach moc komputera, przy jednoczesnym zachowaniu stabilności. W przeciwieństwie do poprzednich wersji, program automatycznie zwiększa wydajność w trakcie przeglądania Internetu, za pomocą specjalnego mechanizmu skryptowego o nazwie Chakra. Wykorzystuje w tym celu możliwości wielordzeniowych procesorów (90% mocy komputera) będących już standardem na rynku, zapewniając wyraźny skok jakości w czasie przeglądania zasobów internetowych.

Spory nacisk położono ponadto na ochronę przed rozmaitymi zagrożeniami czyhającymi w sieci. W tym celu Internet Explorer 9 wyposażony został w specjalny menedżer pobierania plików, a także zintegrowany filtr SmartScreen. W konsekwencji nasz komputer nie tylko chroniony jest przed złośliwym oprogramowaniem, lecz również jesteśmy na bieżąco ostrzegani przed potencjalnym zagrożeniem. Co więcej, przeglądarka za pomocą mechanizmu reputacji pobierania SmartScreen, potrafi ograniczać liczbę ostrzeżeń w odniesieniu do znanych i sprawdzonych przez nas plików, koncentrując się wyłącznie na plikach mogących realnie zagrozić bezpieczeństwu naszego komputera.

Interesującą funkcją jest również znany z poprzednich wersji, tzw. "Doradca wydajności dodatków". Z chwilą wczytywania rozmaitych dodatków, użytkownik informowany jest na bieżąco o czasie ich dogrywania. W sytuacji, gdy przekracza on 0,2 sekundy, użytkownik powiadamiany jest o możliwości wyłączenia określonego dodatku. Dzięki temu rozwiązaniu bezustannie można kontrolować stabilność przeglądarki, przy zachowaniu pełnej kontroli nad funkcjonowaniem wybranych dodatków.