Safari Download

Safari jest przeglądarką internetową, której pierwotnym środowiskiem był system OS X. Oferuje szybkie działanie i innowacyjne rozwiązania w sprawach przeglądania stron internetowych.

Przeglądane strony otwierane są w poszczególnych kartach, umożliwiając pracę w pojedynczym oknie programu. Co więcej, Safari daje możliwość przejrzenia otwartych kart w trybie Tab View, generując duże obrazy konkretnych witryn i pozwalając na swobodne przechodzenie między nimi.

Jako produkt firmy Apple, przeglądarka jest silnie powiązana z urządzeniami typu iPad, iPhone i iPod touch. Za sprawą technologii iCloud ostatnio przeglądana strona na komputerze wyświetlana zostaje w przeglądarkach wcześniej wspomnianych produktów bez potrzeby ponownego jej wyszukiwania.

Program ułatwia również dzielenie się odwiedzanymi stronami na popularnych portalach społecznościowych czy poprzez pocztę elektroniczną. Wystarczy kilka kliknięć, by podzielić się ciekawym tekstem, filmem czy zdjęciem.

Dzięki silnikowi Nitro JavaScript poszczególne strony wczytywane są szybciej bez licznych przerw w działaniu przeglądarki, tyczy się to również grafik 2D. Poza tym przewijanie strony jest znacznie harmonijne, nawet w trakcie jej wczytywania.

Producenci zadbali również o bezpieczeństwo użytkownika, przygotowując przeglądarkę do wysyłania informacji do aktualnie przeglądanej strony internetowej, by nie śledziła poczynań użytkownika i w mniejszym stopniu ukazywała jego obecność.

Ciekawą funkcją jest możliwość czytania artykułów z wcześniej przygotowanej listy w trybie offline. Dzięki temu użytkownik może nawet bez dostępu do sieci przejrzeć teksty rozciągłe nawet na kilka stron, ponieważ Safari zawczasu pobiera kolejne jego części.

Interfejs programu opiera się na zasadzie minimalizmu, pozbywając się niepotrzebnych belek na ekranie, co sprawia, że Safari działa szybko nawet przy znacznej ilości zainstalowanych dodatków i wtyczek.