Google Chrome Download

Google Chrome to szybka i łatwa w użyciu przeglądarka internetowa. Charakteryzuje ją minimalistyczny wygląd, duża ilość rozszerzeń oraz stabilność działania. 

Użytkownik tuż po instalacji może się zalogować na swoje konto Google. Dzięki temu wszystkie zakładki, listy stron ulubionych oraz ustawienia zostaną zapisane na serwerze Google. Po przeinstalowaniu systemu, bądź zalogowaniu się na innym komputerze, wszystkie dane zostaną przywrócone. Z Google Chrome nie musisz martwić się o robienie częstych kopii zapasowych.

Okno przeglądarki jest zaprojektowane w taki sposób, aby poszczególne elementy interfejsu nie zajmowały cennego miejsca na wyświetlanie zawartości strony. Otwarte strony możemy poukładać w zakładki i za pomocą myszki dowolnie je przesuwać, duplikować, bądź też otwierać w oddzielnych oknach. Każda zakładka pracuje na oddzielnym procesie, co pozytywnie wpływa na stabilność przeglądarki – błąd w jednej zakładce nie sprawi, że wyłączy się cała przeglądarka.

Interfejs przeglądarki jest przyjazny i przejrzysty. Pasek adresu możemy użyć zarówno do wpisywania bezpośredniego adresu strony WWW jak i do wyszukiwania zasobów sieci, gdyż jest on zintegrowany z wyszukiwarką Google.

Użytkownik ma również dostęp do Chrome Web Store – sklepiku z aplikacjami stworzonego na wzór popularnych odpowiedników z urządzeń mobilnych pokroju iPhone. W sklepie znajdziemy mnóstwo darmowych aplikacji oraz rozszerzeń do przeglądarki, dzięki którym doświadczenie z użytkowania Google Chrome stanie się jeszcze lepsze, ciekawsze i bardziej spersonalizowane. Chrome Web Store posiada bogaty wybór gier, dodatków oraz wtyczek do przeglądarki.

Google Chrome cechuje się też ochroną prywatności. W tym celu zaimplementowany został tryb incognito, w którym możemy przeglądać strony internetowe bez zapisywania listy odwiedzonych stron w historii. Również wszystkie sesje logowania i hasła wpisane w trybie incognito zostaną usunięte po zamknięciu okna przeglądarki. Z tego trybu można korzystać w tym samym czasie, co z trybu zwykłego – ogranicza się on bowiem do konkretnych otwartych okien.