UC Browser Download

UC Browser pierwonie dostępny był wyłącznie na Windows Phone i Androida, w związku jednak z popularnością tej przegląarki internetowej pojawiła się także wersja na komputer. Cechuje się ona szybkością i lekkością. Program oparty jest na silniku i projekcie Chromium, który stanowi podwaliny m.in. dla Google Chrome czy Opery.

Obecnie UC Browser rozwijany jest na wielu platformach - Windows, Android, Windows Phone, iPhone, Java. Dzięki wykorzystaniu projektu Chromium przeglądarka nie różni się specjalnie od najpopularniejszego programu do przeglądania internetu - Google Chrome. Z drugiej jednak strony w najnowszych wersjach wprowadzono nowy wygląd nawiązujący mocno do idei Material Design. Zmiany wprowadzono natomiast jeżeli idzie o dostępne w UC Browser funkcje. Przede wszystkim narzędzie to jest pozbawione funkcji i usług Google, co zwiększa prywatność użytkownika. Po drugie, wprowadzono usługi takie jak synchronizacja danych i ustawień w chmurze, przyśpieszanie wczytywania stron internetowych czy też możliwość korzystania z dodatków i rozszerzeń do przeglądarki.

Przeglądarka UC Browser jest szybka i wygodna w obsłudze. Dzięki porzuceniu usług Google zyskała na stabilności i lekkości. Niewątpliwą wadą jest brak obslugi języka polskiego w menu programu. Z drugiej strony, oferuje wiele funkcji niespotykanych u konkurencji - przyciemnianie strony podczas oglądania wideo, łatwy w obsłudze interfejs czy wygodna integracja między poszczególnymi urządzeniami. Dostępne są również takie funkcje jak chociażby "darmowe Wi-Fi" czyli usługa umożliwiająca łączenie się z innymi użytkownikami UC Browsera i wykorzystywanie ich połączenia internetowego. Nie zawsze to działa. Wprowadzono szybki dostęp do rozszerzeń z poziomu paska narzędziowego, nowego menadżera pobierania plików oraz szybkie czyszczenie plików cookies i pobranych danych.

UC Browser pozwala poza tym na import zakładek z innych przeglądarek, korzystanie z gestów oraz skrótów klawiszowych czy eksport stron do pliku PDF. Na uwagę zasługują zwłaszcza rozbudowane ustawienia przeglądarki, które pozwalają na wygodną personalizację tego narzędzia do przeglądania stron WWW. Bardzo wyglądną opcją jest wprowadzenie dodatkowych przycisków oprócz minimalizacji, maksymalizacji i zamykania okna. To m.in. szybki dostęp do wszystkich otwartych kart - w formie kafelków, a także możliwość zmiany skórki programu. UC Browser pozwala też na błyskawiczne włączenie tzw. trybu nocnego wyświetlania, zmianę wielkości strony, jak również wyciszanie kart, które odtwarzają dźwięki czy muzykę.