Kończy Ci się miejsce na dysku i chcesz przenieść grę na inny dysk lub partycję? Klient Uplay nie ma takiej opcji wbudowanej, ale można łatwo to obejść i przenieść grę w dowolne miejsce, bez konieczności jej ponownego pobierania. Jak to zrobić?

Uplay - jak przenieść grę na inny dysk?

Zdarza się, że musimy zwolnić nieco miejsca na dysku, zwłaszcza gdy mamy nieduży dysk SSD. Gracze doskonale wiedzą, ile poszczególne gry potrafią zajmować miejsca, więc to często właśnie one są tym elementem, który albo usuwamy z dysku całkowicie, albo przenosimy na dysk HDD, by na SSD zwolnić miejsce na coś nowego. Usunięcie gry nie jest zbyt dobrym wyborem, gdy planujemy w nią jeszcze zagrać, więc warto wiedzieć, jak przenosić gry między dyskami. Pokazywaliśmy już, jak to zrobić na Steam, Origin i z grami pobranymi w Xbox Game Pass. Tym razem sprawdzimy, jak przenieść grę na inny dysk na Uplay.

Przenoszenie gier na inny dysk w Uplay

Uplay nie ma wbudowanej opcji, która umożliwiałaby szybkie przeniesienie gry na inny dysk, ale to nic nie szkodzi. Aplikacja pozwala wykryć grę po ręcznym wskazaniu nowej lokalizacji, więc można przenieść grę do nowej lokalizacji samodzielnie. Wystarczy ją wkleić w nowe miejsce, a następnie w programie Uplay wybrać opcję samodzielnego wskazania folderu z grą. Uplay przeskanuje wskazany folder i wykryje grę. Jak to zrobić krok po kroku?

Najpierw musisz wejść do folderu, w którym gra z Uplay jest aktualnie zainstalowana. Jeśli nie wiesz, w jakim folderze znajduje się gra, to jest łatwy sposób na to, by ją znaleźć.

Otwórz folder gry w Uplay

Uruchom Uplay, a następnie na karcie gry wybierz opcję "Właściwości gry". Znajdziesz tu sekcję "Pliki lokalne" i przycisk "Otwórz folder". Kliknięcie tego przycisku spowoduje otwarcie folderu z grą.

Po otwarciu folderu z grą wyłącz klienta Uplay. Następnie kliknij prawym przyciskiem cały folder z grą, którą chcesz przenieść i wybierz opcję "Wytnij".

Wytnij folder gry z Uplay

Udaj się do lokalizacji na innym dysku lub partycji, w której chcesz umieścić grę. Wejdź do docelowego folderu, po czym kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz "Wklej".

Wklej folder z grą na inny dysk lub partycję

Rozpocznie się kopiowanie plików z grą do nowego miejsca. Poczekaj na ukończenie całej operacji. Po przekopiowaniu uruchom ponownie klienta Uplay. Zauważysz teraz, że gra nie wyświetla się jako zainstalowana i Uplay oferuje jej ponowne pobranie.

Zignoruj opcję ponownego pobierania. Zamiast tego kliknij odnośnik "Znajdź zainstalowaną grę" tuż pod przyciskiem pobierania.

Wybierz opcję znalezienia gry w Uplay

Wywołane zostanie okno z przeglądarką plików. Wskaż folder z grą, który wklejony został do nowej lokalizacji i zatwierdź przyciskiem OK.

Wskaż folder z grą

Uplay rozpocznie teraz przeszukiwanie wskazanego folderu w poszukiwaniu przeniesionej gry, a następnie szybko przeskanuje jej pliki. Gdy pliki zostaną poprawnie zweryfikowane, gra ponownie wyświetli się jako zainstalowana i pojawi się przycisk "Graj". Możesz teraz uruchomić grę z nowej lokalizacji.