Free Photo Blemish Remover Download

Free Photo Blemish Remover to darmowy program, który umożliwia retusz zdjęć i usuwanie niedoskonałości ze skóry. Zdjęcia w wysokiej rozdzielczości są bardzo dokładne i zawierają mnóstwo detali, jednak w przypadku zdjęć portretowych mogą także uwydatnić ślady oraz przebarwienia na skórze, które wolelibyśmy ukryć. Dzięki tej aplikacji jest to bardzo proste.

Po uruchomieniu programu należy otworzyć zdjęcie do edycji. Fotografia wyświetli się na środku ekranu, gdzie będziemy mogli dokonać wymaganych poprawek. Gdy najedziemy kursorem myszy w obszar zdjęcia, to zauważymy, że kursor zmienia się na niewielkie kółko. Aby usunąć np. ślad na skórze, wystarczy uchwycić go w kółko i kliknąć lewym przyciskiem myszy. Rozmiar okręgu możemy zmieniać rolką myszy i dobrze dopasować go do miejsca, które chcemy ze skóry usunąć. Kółko zostanie zaznaczone w wybranym miejscu, a jego zawartość oczyszczona. W taki sposób możemy usunąć wszystkie niedoskonałości i uzyskać efekt nieskazitelnej cery.

Program działa na bardzo prostej zasadzie klonowania - po zaznaczeniu kopiowany jest sąsiedni, pozbawiony wad fragment skóry. Jeżeli jednak aplikacja wybierze zły element, to nic nie szkodzi - wystarczy przytrzymać lewy przycisk myszy na wybranym okręgu, a następnie przesunąć lekko myszką. Na ekranie pojawi się strzałka, którą możemy wskazać miejsce na skórze, z którego ma zostać skopiowany czysty fragment. Opcjonalnie możemy także dostosować nasycenie i barwę podczas oczyszczania za pomocą przybornika po prawej stronie.