AfterShot Pro Download

AfterShot Pro to program firmy Corel przeznaczony do nie-destrukcyjnej edycji fotografii, konwersji plików RAW, idealnie współpracujący z systemem Windows. Program zapewnia nawet 4 szybszą edycję zdjęć w porównaniu z konkurencyjnymi rozwiązaniami. Udało się to osiągnąć dzięki wsparciu 64-bitowej architektury. Przyjrzyjmy się podstawowym funkcjom AfterShot Pro.

Program zintegrowany jest z innymi edytorami takimi jak chociażby Photoshop, PaintShop Pro itp. Pozwala to na błyskawiczne przesyłanie zdjęć między różnymi programami. Na bieżąco aktualizowane są profile aparatów fotograficznych, co pozwala na jeszcze lepszą obsługę zdjęć w formacie RAW. W AfterShot Pro wprowadzono specjalne narzędzia do obsługi technologii High Dynamic Range (HDR), a także wprowadzono nowy interfejs. W najnowszej wersji tego narzędzia do edycji zdjęć pojawiło się narzędzie konfiguracji wielu procesów, dodawanie lokalnego kontrastu czy lepsza obsługa większych zdjęć (do 250 MB).

AfterShot Pro oferuje również tak podstawowe funkcje jak redukcja szumów czy usuwanie efektu czerwonych oczu. Dzięki technologii niedestrukcyjnej edycji zdjęć za każdym razem możemy cofnąć wprowadzone zmiany, a zaawansowane narzędzia pozwalają dodatkowo na edycję jedynie wybranych obszarów fotograficznych. Do tego mamy możliwość instalacji wtyczek, korektory koloru oczu i soczewek, a także możliwość szybkiego przeglądu zdjęcia. Na uwagę zasługuje wbudowana w AfterShot Pro wyszukiwarka, która pozwala na szybkie odnalezienie interesującego nas efektu czy narzędzia.

Program oprócz systemu Windows, dostępny jest również na komputer Mac i Linux. Program umożliwia pracę na zdjęciach bez ich importowania do osobnego folderu. Również eksport materiałów wygląda bardzo ciekawie. Możemy np. tworzyć z jego poziomu galerie internetowe z własnymi zdjęciami. Dostępne są też narzędzia przydatne do szyfrowania i ochrony fotografii, a także tworzenia kopii zapasowych zdjęć. AfterShot Pro nie jest obecnie dostępny po polsku, a wersja testowa pozwala na skorzystanie z programu za darmo w ciągu 30 dni.