Social Downloader Download

Social Downloader to bezpłatna aplikacja, za pomocą której możemy zrobić kopię zapasową wszystkich zdjęć z serwisów Facebook oraz Instagram na dysku lokalnym. Program pozwala przeglądać albumy oraz zdjęcia, na których zostaliśmy otagowani i pobierać je na dysk. Poza swoimi zdjęciami, użytkownicy mogą także przeglądać fotografie dodanych przez znajomych i również pobierać je na dysk.

Po zainstalowaniu aplikacji należy dodać do programu swoje konto. Do dyspozycji mamy konta Facebookowe oraz Instagram. Po dodaniu konta możemy przeglądać fotografie swoje oraz znajomych. Nawigacja w programie jest bardzo prosta - na pasku bocznym po lewej stronie wyświetlona zostanie zawartość naszego profilu w postaci drzewa katalogów. Możemy przeglądać foldery albumów, a także foldery zawierające zdjęcia, na których znajomi nas otagowali. Podobnie jest w przypadku znajomych - rozwijając zakładkę “Friends” wyświetlona zostanie lista wszystkich znajomych. Rozwijając poszczególne profile możemy przeglądać zdjęcia, sprawdzać ilość polubień oraz liczbę komentarzy.

Ściąganie zdjęć również nie jest skomplikowane. Jeżeli chcemy pobrać wszystkie zdjęcia z danego albumu to wystarczy, że wybierzemy opcję “Download all”, co sprawi, że program pobierze każde zdjęcie. Jeżeli jednak chcemy pobierać wybiórczo, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaznaczyć na liście zdjęcia, po czym wybrać opcję “Download selected” (Pobierz zaznaczone).

Social Downloader jest przydatnym narzędziem dla osób, które większość swoich zdjęć przechowują w serwisach społecznościowych. Wystarczy parę kliknięć, aby zrobić kopię zapasową zarówno swoich zdjęć jak i fotografii swoich znajomych.