Szukasz sposobu na jednoczesne streamowanie w pionie i poziomie za pomocą OBS? W tym artykule pokażemy Ci, jak skonfigurować OBS, aby można było streamować dwa różne formaty ekranu w tym samym czasie do dwóch różnych usług. Na przykład możesz streamować na YouTubie (poziomo) i TikToku (pionowo) w tym samym czasie. Możliwe jest także streamowanie na dwóch serwisach takich jak Instagram i TikTok w pionie w tym samym czasie. W tym przewodniku dowiesz się krok po kroku, jak to zrobić.

Najważniejsze informacje:

  1. Jak streamować na Instagramie i TikToku w tym samym czasie z OBS
  2. Jak streamować w poziomie i w pionie w tym samym czasie z OBS
  3. Jak streamować w formacie poziomym i pionowym w tym samym czasie na dwie różne platformy za pomocą OBS

Jak streamować w pionie i poziomie jednocześnie za pomocą OBS

Na początek warto zaznaczyć, że streamowanie na wiele platform jednocześnie nie jest niczym nowym, już kiedyś omówiliśmy ten temat, jednak teraz możliwe jest streamowanie dwóch różnych formatów w tym samym czasie z OBS. Na przykład, można streamować poziomo na YouTubie i pionowo na TikToku w tym samym czasie. Alternatywnie, możesz streamować pionowo do TikToka i Instagrama w tym samym czasie za pomocą OBS. Możliwości są nieograniczone! Ponadto możesz także nagrywać w tym samym czasie, jeśli nie lubisz streamować.

Jeśli to brzmi dobrze, pobierz Aitum Vertical Plugin. Po jej pobraniu zainstaluj ją. Jeśli zainstalowałeś OBS w miejscu, które nie było domyślną lokalizacją, musisz upewnić się, że zainstalowałeś Aitum w tym samym miejscu. Gdy to zrobisz, możesz otworzyć OBS i zobaczyć zupełnie nowy pionowy panel. Krótko mówiąc, jest to w zasadzie podwójna instancja OBS umieszczona w tym samym oknie, więc jeśli jesteś przyzwyczajony do pracy z OBS, traktuj to dokładnie tak samo, po prostu skonfiguruj wszystko dla streamowania pionowego.

Uwaga: Spowoduje to zasadniczo podwojenie wykorzystania zasobów systemowych, więc wydajność komputera może spaść, jeśli grasz w gry. Warto więc rozważyć streamowanie w nieco niższej jakości, jeśli nie masz super dobrego komputera i szybkiego połączenia internetowego, a chcesz streamować w dwóch miejscach jednocześnie.

Konfigurowanie OBS do jednoczesnego streamowania w pionie i poziomie.

  • W nowym pionowym oknie, które pojawi się w OBS, musisz kliknąć opcję Ustawienia, a następnie wybrać zakładkę Streaming.
  • Teraz wprowadź wszystkie informacje o platformie streamingowej. TikTok, Instagram, YouTube, cokolwiek.
  • Po zakończeniu skonfiguruj wszystkie pozostałe ustawienia i kliknij OK.

  • Teraz wystarczy już tylko kliknąć zieloną ikonę (pokazaną na zdjęciu), aby rozpocząć transmisję.
  • Następnie kliknij przycisk Rozpocznij transmisję ze standardowej lokalizacji, aby uruchomić drugi streaming.

Uwaga: Ta konfiguracja spowoduje zasadniczo podwojenie wykorzystania zasobów systemowych, więc wydajność komputera może spaść, jeśli grasz w gry.

Konfigurowanie OBS do streamowania na dwie platformy jednocześnie.

Możesz także użyć tego programu do streamowania na dwie różne platformy w poziomie, po prostu skonfiguruj ustawienia pionowe jako poziome, w końcu narzędzie nie jest przeznaczone wyłącznie do materiałów pionowych. Umożliwi to użytkownikowi jednoczesne streamowanie zarówno na YouTubie, jak i na Twitchu w formacie poziomym. Należy tylko pamiętać, że podwoi to wykorzystanie sprzętu. Jeśli więc twoje streamingi zwykle wykorzystują 3% procesora, spodziewaj się, że teraz będzie to 6% lub więcej.