Facebook Download

Facebook to najpopularniejszy serwis społecznościowy na świecie. Dzięki aplikacji Facebook na Androida, iOS oraz Windows Phone możliwe jest kontaktowanie się ze swoimi znajomymi, publikowanie zdjęć i postów, przeglądanie aktualności od przyjaciół oraz granie w gry na Facebooku.

Aplikacja stanowi trzon serwisu społecznościowego i umożliwia pełne korzystanie z serwisu Facebook na smartfonach oraz tabletach z systemami Android, iOS (iPhone / iPad) oraz Windows Phone. Po zalogowaniu się na swoje konto użytkownik ma dostęp do wszystkich funkcji serwisu Facebook.

Szybki dostęp do aktualności

Na głównym ekranie wyświetlany jest strumień aktualności, w którym pojawiają się wszystkie posty opublikowane przez znajomych, grupy oraz polubione strony (fanpage). Możemy wchodzić z nimi w interakcję, oceniając posty łapką w górę lub w dół, a także komentować aktualności i dyskutować z innymi osobami na ich temat w sekcji komentarzy.

Użytkownik może również publikować własne posty, dzieląc się ze znajomymi swoimi przemyśleniami lub informując ich o tym, co się ostatnio dzieje. Można także przesyłając zdjęcia bezpośrednio z galerii w smartfonie lub tablecie. Każdy post umieszczony na Facebooku może być dodatkowo oznaczony odpowiednią ikoną, która reprezentuje nasz nastrój lub informuje innych, co aktualnie robimy (np. "Czuję się podekscytowany" bądź "Jestem w podróży do Indii").

Powiadomienia z Facebooka na telefonie

Facebook na Androida, iOS i Windows Phone umożliwia także odczyt powiadomień z serwisu społecznościowego. Powiadomienia są podzielone na dwa rodzaje - te, które wyświetlają się bezpośrednio w aplikacji Facebook, a także tzw. powiadomienia "Push", które wyświetlają się na górnym pasku systemu operacyjnego. Te drugie integrują się z systemem, dzięki czemu pojawiają się nawet wtedy, gdy aplikacja jest zamknięta lub działa w tle. Dzięki powiadomieniom nie przegapimy, że ktoś skomentował nasz post lub zdjęcie bądź wysłał nam zaproszenie do znajomych. Mając telefon zawsze przy sobie możemy w ten sposób utrzymać stały kontakt ze znajomymi i szybko reagować na to, co się dzieje na Facebooku.

Użytkownik ma możliwość dostosowania powiadomień w taki sposób, aby nie przeszkadzały one w codziennej pracy z telefonem. Istnieje możliwość odbierania tylko konkretnych typów powiadomień (możemy np. odbierać powiadomienia o tym, że ktoś skomentował nasze zdjęcie i jednocześnie ignorować te komunikaty, które odnoszą się do mniej ważnych rzeczy). Aplikacja umożliwia także całkowite wyłączenie powiadomień "Push" i pozostawienie tylko tych, które wyświetlają się w samej aplikacji.

Szukaj znajomych i akceptuj zaproszenia od nich

W aplikacji Facebook możliwe jest także wyszukiwanie znajomych - wystarczy wpisać imię i nazwisko danej osoby na górnym pasku wyszukiwania, a Facebook wyświetli wszystkie pasujące wyniki wyszukiwania. Użytkownik może też zarządzać swoimi zaproszeniami do grona znajomych, akceptując je lub odmawiając ich przyjęcia.

Nie przegap żadnego wydarzenia

Warto także wspomnieć o wydarzeniach, na które jesteśmy zapraszani z poziomu Facebooka. Aplikacja Facebook na smartfony i tablety pozwala szybko wyświetlać wszystkie aktywne lub oczekujące wydarzenia, dzięki czemu nie ominie nas żadne z nich. Aby przejrzeć wydarzenia, na które zostaliśmy zaproszeni, wystarczy przejść do zakładki ze wszystkimi opcjami Facebooka i wybrać pole "Wydarzenia". Aplikacja wyświetli nam wszystkie spotkania, na które możemy się udać.

Ustawienia konta Facebook pod ręką

Za pomocą aplikacji Facebook możliwe jest też zarządzanie swoim kontem. Użytkownik może przeglądać i edytować swój profil, zmienić swoje zdjęcie w tle lub zdjęcie profilowe, a także zarządzać ustawieniami całego konta.

Dostępne są trzy wersje aplikacji Facebook - na Androida, na iOS oraz na urządzenia z mobilnym systemem Windows. Odpowiednie wydanie aplikacji można wybrać przed pobraniem w zakładce "Wersja".