Jeśli chcesz zobaczyć różne rzeczy na swojej stronie Eksploruj na Instagramie, to teraz jest to możliwe. Czy otrzymujesz treści, których nie lubisz? Czy chcesz zobaczyć treści, które pasują do Twoich upodobań? Pokażemy Ci kroki, które należy wykonać, abyś mógł zobaczyć najpopularniejsze rzeczy w tej sekcji Instagrama za każdym razem, gdy logujesz się na swoje konto.

Najważniejsze informacje:

  1. Instagram ma kartę Eksploruj, która pozwala znaleźć nowe treści za każdym razem, gdy logujesz się na różne sposoby.
  2. Kartę tę można dostosować, dzięki czemu można znaleźć treści, które lubisz i cieszyć się różnorodnością, jaką oferuje ta sieć społecznościowa.

Instagram jest obecnie jedną z najczęściej odwiedzanych sieci społecznościowych ze względu na ogromne korzyści, jakie oferuje swoim użytkownikom. Dlatego też karta Eksploruj, która pozwala na odkrywanie nowych treści, może się często zmieniać pod względem treści wyświetlanych po zalogowaniu. Jeśli algorytm Instagrama pokazuje Ci rzeczy, które Ci się nie podobają, oto kroki poniżej, które musisz wykonać, aby dostosować tę sekcję do swoich preferencji.

Jaki jest cel resetowania strony Eksploruj w aplikacji Instagramie (opcja dostępna na Androidzie i iPhonie)?

Feed na Instagramie działa w oparciu o historię wyszukiwania i ulubione tematy. Bierze pod uwagę każdą interakcję z filmem lub postami, które polubiłeś, a także kontami, które obserwujesz, komentarzami do rolek, a nawet treściami, które udostępniasz. Dlatego może być bardzo zróżnicowany i nie koncentruje się na konkretnym temacie, co może czasami denerwować.

Jeśli chcesz go spersonalizować i znaleźć treści, które są bardziej zgodne z tym, co lubisz, to jest to możliwe. Algorytm można zmodyfikować tak, aby wyświetlał tylko te treści, które lubisz. Ponadto aplikacja oferuje różne metody konfiguracji, dzięki czemu można osiągnąć skuteczną personalizację w krótkim czasie. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić i przestajesz widzieć jakiś rodzaj treści, to już nie musisz się martwić. Pokażemy Ci kilka metod, które pomogą Ci dostosować tę sekcję do swoich upodobań.

Jak zresetować stronę Eksploruj na Instagramie za pomocą opcji odświeżania (nie modyfikując algorytmu)?

Poniższy proces aktualizacji karty Eksploruj jest dostępny dla użytkowników Androida i iOS. Nie wymaga on wielu kroków i być może wykonałeś go już nieświadomie, nie wiedząc nawet, jak bardzo jest przydatny. Pozwoli to na szybką aktualizację treści zaraz po jej uruchomieniu. Wykonaj więc następujące kroki:

  1. Otwórz aplikację Instagram na urządzeniu mobilnym i przejdź do kanału eksploracji, dotykając ikony lupy.
  2. Przewiń całą zawartość w dół, aż u góry pojawi się kółko ładowania.
  3. Na koniec poczekaj, aż zawartość w przeglądarce zostanie odświeżona, aby rozpocząć od nowa z innymi sugestiami wyszukiwania.

Ważne jest, aby wyjaśnić, że proces ten aktualizuje zawartość wyświetlaną w tej sekcji. Nie oznacza to jednak, że zmienia rodzaj treści sugerowanych przez Instagram lub służy do tego, aby wyczyścić historię wyszukiwania. Z drugiej strony, wykonanie tego procesu kilka razy pomoże ci spojrzeć na nowe rzeczy, które pojawiają się w tej zakładce dla każdego użytkownika.

Jak zmienić swoją stronę Eksploracji do treści, które lubisz (oznacz treści, których nie lubisz jako „Nie interesuje mnie”).

Innym udogodnieniem oferowanym przez Instagram w celu spersonalizowania zawartości tej sekcji jest użycie przycisku „Nie interesuje mnie". Dzięki niemu można pozbyć się wszystkich niechcianych treści i poinformować algorytm, aby nie wyświetlał niczego podobnego. Jest to jedna z najskuteczniejszych metod personalizacji konta i można ją osiągnąć, wykonując następujące kroki:

  1. Otwórz aplikację Instagram na urządzeniu z systemem iOS lub Android i naciśnij ikonę lupy, aby przejść do karty Eksploruj, w której znajdują się zdjęcia i filmy.
  2. Po zidentyfikowaniu treści, których nie chcesz oglądać, otwórz je.
  3. Naciśnij trzy kropki w prawym dolnym rogu, aby zobaczyć różne opcje.
  4. Kliknij opcję „Nie interesuje mnie”, aby oznaczyć tę zawartość jako niechcianą w tej aplikacji i nie widzieć jej ponownie.

Instagram natychmiast ukryje ten post i wszystkie posty, które przypominają tego typu treści. Jest to sposób na dostosowanie treści, które pojawią się w tej sekcji, dzięki czemu można zobaczyć tylko niektóre tematy, które lubisz. Jest to również znacznie skuteczniejszy proces niż poprzedni, ponieważ daje bardziej efektywny wynik pod względem rodzaju treści, które będą wyświetlane.

Osobiste wnioski. Czy warto zresetować stronę Eksploracji na Instagramie?

Bez wątpienia karta Eksploruj na Instagramie jest czymś, co można dostosować w dowolnym momencie. Procesy, które pokazaliśmy, są bardzo skuteczne i można je wykonać w krótkim czasie i w kilku naprawdę prostych krokach. Wystarczy wykonać te kroki z poziomu aplikacji na telefonie, bez potrzeby korzystania z zewnętrznego narzędzia, aby łatwo przeglądać nowe treści i znajdować nowe konta, które lubisz.

Ponadto przedstawione metody można wypróbować niezależnie od systemu operacyjnego, jakiego używasz. Z urządzenia mobilnego z systemem Android lub iOS można to zrobić łatwo i płynnie. Oprócz tego, na głównym feedzie można również wykonać tego typu proces, aby zaktualizować treści wyświetlane przez obserwowanych użytkowników.