Free Download Manager Download

Darmowy, wydany na licencji Open Source menedżer pobierania plików pracujący w systemie Windows. Podobnie jak w innych tego typu programach możemy tworzyć tutaj kolejki pobierania, co eliminuje konieczność nadzorowania całego procesu downloadu.

Free Download Manager obsługuje protokoły FTP i HTTP (bez wersji szyfrowanych). Wspiera protokół BitTorrent oraz standard Metalink, który pozwala na automatyczne wyszukiwanie mirrorów (alternatywnych serwerów zawierających ten sam plik) i przyśpiesza proces pobierania danych.

Aplikacja dzieli downloady na fragmenty i pobiera wiele z nich jednocześnie. Jeśli procedura zostanie przerwana FDM jest w stanie ją wznowić. Działanie obu funkcji zależy od konfiguracji oraz wydajności serwera, na którym znajduje się plik. Dodatkowo program pobiera wideo z YouTube'a i podobnych serwisów.

Free Download Manager jest dostępy po polsku. Automatycznie integruje się z takimi przeglądarkami jak Internet Explorer, Google Chrome, Opera, Mozilla Firefox, Netscape, Apple Safari i SeaMonkey. Przechwytuje kliknięcia i uruchamia się zamiast standardowego menedżera pobrań wbudowanego w przeglądarkę.

Dodatkowa funkcja to HTML Spider. Umożliwia ona pobranie na dysk twardy całej strony WWW z zachowaniem struktury linków, grafik i innych elementów przechowywanych na lokalnym serwerze. Do tego dochodzi wbudowany klient FTP, harmonogram zadań oraz mechanizm kontroli zdalnej aplikacji przez internet.

Aktualna wersja Free Download Managera jest oznaczona numerem 3.9.2. Program został wydany na licencji GPL 3, co oznacza, że każdy ma dostęp do jego kodu i może go dowolnie modyfikować.