Instagram Download

Instagram to jedna z najpopularniejszych aplikacji do zdjęć na Androida, iOS (iPhone / iPad) oraz Windows Phone. Jest swego rodzaju połączeniem serwisu społecznościowego z klasyczną aplikacją do robienia zdjęć. Instagram przede wszystkim umożliwia wykonywanie zdjęć i ich późniejszą edycję za pomocą dostępnych narzędzi. Jedną z głównych funkcji są filtry, które po nałożeniu na zdjęcie potrafią je kompletnie zmienić - możemy sprawić, że fotografie będą wykonane w stylu "retro" lub hipsterskim bądź po prostu nadać naszym zdjęciom inny klimat czy też podkreślić pewne kolory.

Drugą częścią aplikacji Instagram jest jej aspekt społecznościowy. Użytkownicy dzielą się każdym zrobionym zdjęciem na swoim profilu. Inni użytkownicy mogą oceniać nasze zdjęcia, oznaczać "serduszkiem", a także komentować. Ustawienia prywatności konta pozwalają dostosować, kto może mieć dostęp do naszych zdjęć. Użytkownik może ustawić profil tak, aby zdjęcie były widoczne tylko przez znajomych lub udostępnić wszystko publicznie i zbierać obserwatorów z całego świata.

Jak zrobić i upiększyć zdjęcie w Instagram?

Robienie zdjęć w aplikacji Instagram jest bardzo proste. Na dolnym pasku wystarczy wybrać środkową ikonę aparatu, a następnie wskazać opcję tworzenia nowego zdjęcia (istnieje też możliwość wybrania istniejącego zdjęcia z Galerii). Instagram pozwoli nam utworzyć nowe zdjęcie w kwadratowym formacie. Po utworzeniu nowego zdjęcia lub po przesłaniu istniejącego z Galerii możliwe jest nakładanie filtrów i edytowanie innych parametrów zdjęcia.

Edycja zdjęcia podzielona jest na trzy zakładki. W pierwszej zakładce użytkownik wybiera filtry kolorystyczne, które chce nałożyć na zdjęcie. Do dyspozycji oddano ponad 20 różnych filtrów, takich jak Nashville, Inkwell, Lo-Fi, X-PRO II, Valencia czy Hudson. Każdy z filtrów zmienia kolorystykę naszego zdjęcia. Jeśli filtr nam się podoba, ale uważamy, że jest zbyt mocny, to wystarczy jeszcze raz dotknąć go palcem - spowoduje to wyświetlenie paska krycia, którym możemy dostosować siłę filtru.

Kolejne zakładki na ekranie edycji zdjęcia pozwalają dostosować inne parametry zdjęcie, takie jak oświetlenie, jasność, kontrast, strukturę, temperaturę barw, nasycenie, siłę kolorów, zanikanie, prześwietlenie, cienie, winietę, rozmycie oraz wyostrzenie. Korzystanie z tych opcji jest również proste - wystarczy wybrać poszczególną funkcję, a następnie dostosować ją za pomocą suwaka.

Instagram - publikowanie i ocenianie zdjęć

Po zrobieniu zdjęcia i dokonaniu odpowiednich edycji możemy je opublikować na naszym profilu. Obecnie dostępne są dwie formy publikacji - na naszym profilu, gdzie zdjęcie mogą zobaczyć nasi obserwatorzy lub przez wiadomość prywatną do wybranego znajomego (opcja Direct). Publikacja zdjęcia w naszym profilu sprawi, że będzie ono widoczne przez osoby, które obserwują nasz profil. Oczywiścice ustawienia prywatności pozwalają dostosować, kto dokładnie może zobaczyć zdjęcia.

Inną opcją są wiadomości prywatne, tzw. Direct. Każde zdjęcie zrobione w Instagram może być przesłane bezpośrednio do wybranej przez nas osoby, dzięki czemu nie zostanie opublikowane szerszej widowni i trafi jedynie do wybranego znajomego. To dobra opcja dla osób, które nie chcą dzielić się swoimi zdjęciami z szeroką publicznością.