Vodeon Download

Vodeon to serwis typu Video-On-Demand, w którym możemy oglądać całkowicie za darmo (i legalnie) filmy fabularne lub seriale. Nie musimy niczego ściągać na dysk, wszystko odbywa się w przeglądarce, w taki sam sposób, jak chociażby w portalu YouTube. Usługa jest polska, zatem wszystkie filmy są przygotowane dla polskiego odbiorcy - z napisami lub lektorem.

Po wejściu na stronę możemy przeglądać dostępne do obejrzenia pozycje. Na stronie głównej znajdziemy polecane filmy oraz najnowsze pozycje. Jeżeli chcemy wyszukać czegoś konkretnego to z pomocą przyjdzie wbudowany katalog filmów i seriali. Wszystkie pozycje są odpowiednio podzielone na kategorie tematyczne. Wystarczy z górnego menu wybrać rodzaj materiału video (film lub serial) oraz gatunek (komedia, akcja, sensacja, science fiction etc.) Vodeon wyświetli listę wszystkich dostępnych filmów.

Po wybraniu danej pozycji, użytkownik może przeczytać nieco informacji na temat wybranego filmu czy serialu. Znajdziemy tutaj krótki opis fabuły, zdjęcia z filmu, obsadę, informację o reżyserze, a także komentarze wystawione przez innych widzów wraz z komentarzem. Po obejrzeniu danej pozycji sami również możemy napisać komentarz i ocenić materiał.

Filmy i seriale możemy oglądać za darmo online, ale przed każdym materiałem należy obejrzeć kilka reklam. Dzięki temu serwis nie przerywa nam oglądania podczas filmu i wciąż może zarobić na utrzymanie serwerów. Okres oglądania reklam nie jest długi i nie przekracza czasu, który musimy spędzić na czekaniu gdy zechcemy oglądać film w klasycznej telewizji.

W serwisie Vodeon.pl możemy także założyć darmowe konto. Posiadanie konta niesie za sobą pewne korzyści - serwis zapamięta, jakie filmy chcemy obejrzeć i jakie przerwaliśmy, dzięki czemu możemy szybko do nich powrócić. Dzięki rejestracji możemy też oceniać i komentować filmy, a także zarabiać na polecaniu ich znajomym. Do oglądania filmów potrzebujemy mieć zainstalowany w systemie zestaw kodeków Microsoft Silverlight. To technologia podobna nieco do popularnego Flasha, który jest u żywany chociażby na wspomnianym YouTube.