KMPlayer Download

KM Player to praktyczny odtwarzacz filmów, obsługujący niemal wszystkie najpopularniejsze formaty wideo (m.in. VCD, DVD, AC3, DTS, AVI, MPEG-1/2/4, WMV, WMA, OGG, RealMedia, Quick Time i wiele innych). Zaletą jest spora ilość wbudowanych kodeków, dzięki czemu program radzi sobie bez konieczności instalacji dodatkowych pakietów - zarówno z divixami jak również odtwarzaniem filmów blu-ray w jakości Full HD.

Menu główne programu KM Player podzielone jest na kilka zakładek. W Service APP mamy bezpośredni dostęp do kilku zintegrowanych kanałów, m.in. dostęp do materiałów z walk UFC, flashowych gier online, a nawet materiałów 3d – wystarczy przejść do wybranej zakładki i można bezpośrednio oglądać wybrane materiały. Większość zintegrowana jest z serwisem Youtube, natomiast niektóre wymagają instalacji dodatkowego oprogramowania i restartu systemu. Przechodząc do Album Art mamy podział na kilka kategorii takich jak Wideo, Music czy DVD. Tutaj też możemy tworzyć indywidualne listy odtwarzania poszczególnych materiałów i zapisać na przyszłość.

Zaawansowane opcje znajdują się po kliknięciu na logo KM Player w lewym górnym rogu interfejsu. Możemy tu przejść do wybranych folderów, ostatnio otwieranych plików, URL z którego chcemy oglądnąć film, a nawet połączyć się z serwerem ftp. Z tego poziomu w każdej chwili możemy także zapisać historię naszych czynności, czyli np. przeglądanych plików lub napisów. W zakładce Ustawienia WDM / BDA mamy szereg opcji konfiguracyjnych, związanych z ustawieniami urządzeń przechytu audio wideo lub odpowiednio ustawienia obrazu HD , m.in tryby wideo, ustawienia kodeków, wyjścia obrazu czy zmiany kanałów audio. 

Odtwarzanie plików multimedialnych jakiś czas temu było jedynie dodatkową, rzadko spotykaną funkcją w komputerach osobistych, dziś to praktycznie podstawowa zaleta i funkcjonalność. W komputerach pełniących funkcję domowego centrum rozrywki, pliki multimedialne, a konkretniej ich sprawne odtwarzanie to priorytet. Do tego celu niezbędny jest odpowiedni program, na przykład KMPlayer.

KMPlayer to bardzo popularny i cieszący się dobrą opinią odtwarzacz plików multimedialnych. Aplikacja z powodzeniem poradzi sobie z takimi formatami, jak VCD, DVD, AC3, DTS, AVI, MPEG-1/2/4, WMV, WMA, OGG, RealMedia, QuickTime etc. Program oprócz tak podstawowych funkcji, jak wyświetlanie napisów czy tworzenie zrzutów ekranu kadru wyświetlanego filmu, KMPlayer umożliwia również ustawienie wielu efektów do ścieżek audio i wideo. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zwolnić lub przyspieszyć odtwarzanie filmu, ustawiać ulubione fragmenty etc.

Bardzo ważnym aspektem nowego KMPlayera są wbudowane kodeki niezbędne do odtwarzania filmów. Dzięki temu nie trzeba instalować dodatkowych paczek filtrów i kodeków audio-wideo. Do rąk zaawansowanych użytkowników oddano także funkcję odtwarzania filmu klatka po klatce oraz wyświetlanie napisów w trzech różnych trybach. Nie zabrakło również zarządzania kanałami dźwiękowymi oraz możliwości tworzenia galerii miniatur z filmu. Ciekawym dodatkiem jest także obsługa napisów 3D oraz funkcja modyfikowania rozmiaru i proporcji obrazu.

Rzecz jasna program świetnie sobie radzi z odtwarzaniem multimediów zarówno zapisanych na dysku twardym, jak i na nośnikach przenośnych typu płyty CD/DVD/Blu-ray, pamięci flash oraz za pośrednictwem sieci bezprzewodowej WiFi i Internetu. Miłośnicy własnych modyfikacji mogą również wybrać ulubioną skórkę. Należy również uważać przy instalacji, gdyż kreator proponuje instalację dodatkowego oprogramowania w postaci paska narzędziowego – aby tego uniknąć, należy odznaczyć odpowiednie opcja podczas instalacji.