ALLPlayer Download

ALLPlayer to najpopularniejszy w Polsce odtwarzacz filmów, który posiada wbudowane kodeki i radzi sobie z większością formatów video.

Odtwarzacz filmów zainstalowany w komputerze powinien być prosty w obsłudze, atrakcyjny wizualnie, funkcjonalny, niezawodny, a dla wymagających oferujący liczne opcje personalizacji. Praktycznie wszystkie te zalety posiada najpopularniejszy i najczęściej pobierany w Polsce darmowy odtwarzacz plików wideo ALLPlayer.

W przeciwieństwie do wielu innych programów tego pokroju, ALLPlayer korzysta bezpośrednio z DirectX, nie będąc kolejną nakładką MediaPlayer. Dzięki takiej budowie i obszernej bazie kodeków jest w stanie odtworzyć filmy w najróżniejszych formatach (m.in. DivX, XviD, MP3, MP4, AVI, FLV, MKV, MPG, MPEG, RMVB, WMV, QuickTime, MOV). W przypadku problemów z odtworzeniem pliku opcja LiveUpdate zaktualizuje odpowiednie kodeki do filmów, przy czym niektóre z nich mogą być płatne.

Ponadto Allplayer odtwarza płyty DVD oraz Audio CD, pobiera obraz z kamer internetowych czy innego źródła obrazu, a także automatycznie odtwarza filmy wieloczęściowe, nie zaburzając procesu oglądania. Obsługuje napisy we wszystkich znanych formatach (ASS, SSA, MPL2, SRT SMI itd.) oraz automatycznie pobiera je z serwerów Napiprojekt.pl. Za sprawą inteligentnych napisów program sam analizuje długość tekstu, by regulować czas jego wyświetlania. Dodatkowo istnieje opcja włączenia lektora powiązana z popularnymi syntezatorami mowy (Ivona, Expressivo), pozwalająca czytanie napisów.

Jeśli chodzi o wspomniane już napisy, ALLPlayer poradzi sobie z większością znanych formatów: ASS - Advanced SubStation, SSA - SubStation Alpha, SubRip. SubViewer (1 i 2), MicroDVD, MPL2 , SRT, SMI etc. Od niedawna w ALLPlayera wbudowano bardzo przydatny dodatek Napiprojekt.pl, który po jednym kliknięciu sam pobiera napisy i dopasowuje je do konkretnego filmu. Warto również wspomnieć o możliwości odtwarzania filmów z archiwów RAR bez konieczności ich rozpakowywania.

ALLPlayer zawiera ciekawy pakiet współpracujących z nim programów. Dzięki ALLContiner można z łatwością edytować filmy, ALLConverter pozwala na konwersję dowolnych plików na formaty odczytywane przez urządzenia mobilne (iPhone, PSP, GPS). Natomiast AVI Doktor umożliwia podgląd jeszcze nieściągniętych filmów w celu weryfikacji jakości czy też funkcję naprawiania uszkodzonych plików AVI.