PlaySubtitles Download

PlaySubtitles to darmowa aplikacja, która służy do odtwarzania samych napisów do filmu. Posiada duże możliwości konfiguracji i umożliwia nakładanie napisów na filmach odtwarzanych np. za pomocą przeglądarki z serwisów online typu Netflix, Hulu, YouTube czy jakichkolwiek innych.

Obsługa programu jest bardzo prosta - po uruchomieniu aplikacji, należy wybrać plik z napisami. Po wczytaniu pliku TXT, użytkownik może dostosować sposób wyświetlania napisów. Za pomocą suwaków możemy ustalić miejsce na ekranie, w którym wyświetlone zostaną napisy. Napisy wyświetlane są w trybie “zawsze na wierzchu”, co pozwala wyświetlić je praktycznie w każdym oknie dowolnego programu.

Ustawienia pozwalają także dostosować czcionkę i kolorystykę napisów. Możemy wybrać dowolny krój czcionki, ustawić pogrubienie lub pochylenie, a także rozmiar. Aby zwiększyć czytelność możemy nadać także efekty na napisy, takie jak cieniowanie, co zwiększy widoczność tekstu na filmach. Użytkownik może także wyłączyć przezroczyste tło i ustawić krycie jednym kolorem.

PlaySubtitles posiada również wsparcie dla syntezatorów mowy. Jeżeli w systemie posiadamy zainstalowaną obsługę syntezy mowy to możemy zsynchronizować program, aby współpracował z syntezatorem. Wystarczy udać się do ustawień programu i w zakładce “Syntezatory” zaznaczyć odpowiednią opcję - możemy także dopasować szybkość mowy, jeśli taka opcja jest obsługiwana przez program do syntezy mowy.