SMPlayer Download

SMPlayer to darmowy odtwarzacz multimediów dla Windowsa i Linuksa z wbudowanymi kodekami, co pozwala programowi na odtworzenie praktycznie każdego materiału audio czy video bez względu na format czy rozszerzenie. SMPlayer nie wymaga żadnych zewnętrzych kodeków - po zainstalowaniu odtwarzacza, użytkownik będzie mógł bezproblemowo otwierać wszystkie filmy bez potrzeby instalowania paczek kodeków.

Odtwarzacz poradzi sobie z takimi materiałami wideo, jak AVI, MP4, MKV, MPEG, MOV, Divx, H.264 oraz wieloma innymi. Poza typową funkcją odtwarzania filmów, SMPlayera wyposażono w kilka dodatkowych opcji oraz ciekawostek. Program zapamiętuje ustawienia każdego odtwarzanego pliku, zatem jeżeli przerwiemy oglądanie, wyłączymy komputer i następnego dnia będziemy chcieli kontynuować oglądanie to program automatycznie wznowi odtwarzanie od miejsca, w którym wcześniej skończyliśmy - z uwzględnieniem napisów, ustawień dźwięku i głośności etc.

Dodatkowo program umożliwia automatyczne wyszukiwanie napisów w serwisie opensubtitles.org i dopasowanie ich do załadowanego pliku. Warto także wspomnieć, że SMPlayer potrafi wyszukiwać i odtwarzać filmy z serwisu YouTube - odpowiednia przeglądarka w postaci dodatkowego okienka pozwala przeglądać najpopularniejsze filmy, a także wyszukiwać je po nazwie, po czym odtwarzać w oknie programu.

Odtwarzacz możemy także upiększyć za pomocą licznych skórek, schematów okna, zmian w GUI czy zestawów ikon - dostępnych jest wiele różnych kombinacji, które sprawią, że odtwarzacz będzie nie tylko odtwarzać filmy, ale i cieszyć oko podczas nawigacji. Ustawienia programu umożliwiają również dostosowanie czcionek i kolorów napisów, a także ustawienie ich wielkości oraz pozycji na ekranie.

SMPlayer posiada też umiejętność organizowania plików w listy odtwarzania, co pozwala na ułatwienie sobie dostępu do filmów rozrzuconych po różnych partycjach dyskowych. Możemy stworzyć listę ulubionych i dodawać do niej filmy z innych źródeł, takich jak YouTube czy TV.