Kinoplex Download

Kinoplex to należąca do portalu Gazeta.pl aplikacja online umożliwiająca oglądanie filmów w technologii strumieniowego przesyłu danych (bez pobierania na dysk twardy komputera). W bazie znajdują się zarówno tytuły płatne, jak i darmowe. Wypożyczenie tych pierwszych kosztuje zwykle kilka złotych za sztukę.

Dostęp do bezpłatnych pozycji jest z kolei możliwy po kliknięciu przycisku Wszystkie filmy w górnym menu i zawężeniu wyników wyszukiwania do opcji Darmowe. Poza tym w menu znajdziemy takie etykiety jak Nowe, Megahity czy Kolekcje. Osobną kategorię poświęcono kinu polskiemu.

Przy każdym filmie znajduje się krótki opis fabuły, informacja o reżyserze i aktorach, a także nagrodach, jakie dany tytuł zdobył. Do tego dochodzą dane na temat wersji językowej i napisów oraz kategorii wiekowej. Większość dostępnych pozycji jest oferowana z napisami, nieliczne są z lektorem.

Odtwarzacz Kinopleksu jest wygodny i dość szybki. Wykorzystuje technologię Silverlight Microsoftu - należy więc się upewnić, że odpowiednia wtyczka jest zainstalowana w przeglądarce. Na pasku dolnym znajdują się kontrolki oraz informacja o jakości odtwarzania (zależy od szybkości łącza).