Splash Download

Splash to niewielki, darmowy odtwarzacz dostępny w języku polskim. Jego podstawowym zadaniem jest płynne i przyjemne wyświetalnie filmów HD, czyli w najlepszej jakości. Program obsługuje materiały z aparatów AVCHD oraz kamer DVB-T.

Splash to prosty, minimalistyczny interfejs z szybkim dostępem do podstawowych funkcji odtwarzacza filmów wideo (pauza, dodawanie i kolejkowanie plików, przeskakiwanie, głośność itp.). Kolejne funkcje, które ułatwiają odtwarzanie filmów to m.in. dodawanie napisów zewnętrznych, korekcja obrazu, ustawienia i opcje. Mamy też możliwość przyśpieszania czy zwalniania ścieżki dźwiękowej, wyświetlania obrazu na zewnętrznym monitorze czy edycji ustawień i zachowania głośników podłączonych do komputera.

Z rozwiązań ponad standardowych, na jakie warto zwrócić uwagę, wymieńmy możliwość dodawania kilku opcjonalnych napisów do filmu, szybki podgląd oglądanego obrazu, informacje o filmie. Splash ponadto oferuje usuwanie przeplotu, obsługę pilotów telewizyjnych, akcelerację sprzętową czy też ograniczenie zużycia energii. To ostatnie przyda się szczególnie użytkownikom oglądającym filmy HD w laptopach.

W wersji darmowej Splash wyświetla reklamy, pozbawiony jest też możliwości konwersji i eksportu danych. Takie opcje dostępne są dopiero po wykupieniu płatnego wydania tego narzędzia do oglądania filmów - Splash Pro. Jednak wydanie podstawowe w zupełności wystarcza do oglądania filmów w wysokiej jakości.