Spotify Web Player Download

Spotify Web Player to strona, na której możemy słuchać muzyki ze Spotify w przeglądarce internetowej bez potrzeby ściągania dedykowanej aplikacji na dysk twardy. Spotify jest usługą, która pozwala strumieniować miliony piosenek wprost z internetu bez potrzeby pobierania ich na dysk. W zasobach usługi znajdziemy zarówno popularne piosenki jak i bardzo niszowe utwory mało znanych zespołów. Przeglądarkowa wersja to w pełni funkcjonalny serwis, który z powodzeniem może zastąpić stacjonarnego klienta Spotify. Aby korzystać ze Spotify Web Player musimy posiadać konto w usłudze Spotify (darmowe lub płatne).

Obsługa Spotify Web Player jest prosta i nie odbiega od swojego klasycznego odpowiednika w postaci programu na Windows. Po lewej stronie interfejsu znajdziemy pasek narzędzi, który stanowi menu nawigacyjne. Opcje zawarte w menu pozwalają wyszukiwać piosenki, przeglądać nowości, tworzyć i słuchać spersonalizowanych stacji radiowych, a także korzystać z funkcji playlist.

Funkcja “Szukaj” umożliwia wyszukiwanie piosenek po nazwie utworu, wykonawcy, albumu czy też playlisty. Wystarczy wpisać dowolne słowo kluczowe, a Spotify Web Player wyświetli nam wszystkie wyniki wyszukiwania. Znalezione wyniki możemy sortować po nazwie utworu, wykonawcy, albumie lub popularności. Podwójne kliknięcie w wybrany utwór spowoduje jego odtwarzanie.

W programie możemy tworzyć playlisty, czyli listy utworów. Playlisty mogą być tematyczne (np. Muzyka na imprezy) lub mogą składać się z piosenek wybranych wykonawców. Aby utworzyć listę utworów należy udać się do zakładki “Playlisty”, po czym z wykazu playlist wybrać pozycję “Nowa playlista” i nadać jej odpowiednią nazwę. Dodawanie utworów do playlisty jest bardzo proste - po najechaniu na wybrany utwór wyświetlona zostanie ikonka z trzema kropkami. Po jej kliknięciu Spotify Web Player rozwinie menu kontekstowego dla danego utworu, w którym klikamy “Dodaj do...”, a następnie z rozwiniętego menu wskazujemy naszą świeżo utworzoną playlistę.

Jedną z ciekawszych funkcji usługi Spotify jest tworzenie spersonalizowanych stacji radiowych na podstawie wybranego utworu lub wykonawcy. Spotify przeanalizuje nasz utwór (lub wykonawcę bądź album) i sam utworzy niekończącą się listę utworów w podobnym stylu. Dzięki temu możemy szybko i łatwo odkrywać nową muzykę, która np. należy do tego samego gatunku muzycznego, co nasz ulubiony zespół. Aby utworzyć spersonalizowaną stację radiową należy udać się w pasku bocznym do zakładki “Radio”, po czym wybrać opcję “Utwórz nową stację radiową”.