I-Doser Free Download

I-Doser Free to darmowa wersja programu, którego zadaniem jest wprowadzanie użytkownika w określone nastroje oraz stany za pomocą technologii wpływającej na synchronizację półkul mózgowych, czyli pobudzanie mózgu do odczuwania pewnych stanów. Stymulantem w tym przypadku są specjalnie przygotowane ścieżki dźwiękowe o określonej częstotliwości, które wpływają na nasz nastrój, stan oraz sposób postrzegania świata.

Program pomoże w poprawie samopoczucia, zwiększeniu koncentracji czy też po prostu w medytacji. Zastosowań I-Dosera jest bardzo dużo a wszystko zależy od tego, jaki rodzaj “dose” (ang. dawka) uruchomimy. Dawki to nic innego, jak dość interesująca nazwa dla plików dźwiękowych w specjalnym formacie, które charakteryzują się w miarę statycznym dźwiękiem o określonej częstotliwości. Producent oferuje szeroką gamę ścieżek audio, przy których możemy wprowadzić nasz umysł w przeróżne stany. Znajdziemy tu oczywiście takie oczywiste zastosowania, jak poprawa skupienia, przyspieszenie uczenia się czy też po prostu relaks, ale zakres działania programu ograniczony jest tylko przez wyobraźnię twórcy konkretnej “dawki”. Można też znaleźć takie, które pomagają rzucić palenie, likwidować ból głowy, symulować stany narkotyczne czy też takie, które przydają się w rozwijaniu umiejętności LD (Lucid Dreaming - Świadome Sny).

W komplecie z darmową wersją programu znajdują się trzy ścieżki audio - Alcohol, Content oraz Sleeping Angel. Pierwsza ścieżka - o jakże wymownej nazwie - ma charakter rozrywkowy, trwa 35 minut, a jej efekty mają być podobne do wypicia kilku drinków na bazie ginu. Content to z kolei spokojniejsza ścieżka trwająca ok. 20 minut, idealna dla osób, które są spięte lub zestresowane - ma dać poczucie spełnienia, uspokoić słuchacza i pomóc w “podładowaniu baterii”. Ostatnia dostępna ścieżka to Sleeping Angel - trwa 25 minut i jest swego rodzaju tabletką nasenną dla osób, które mają problemy ze snem lub gdy chcą się zdrzemnąć po ciężkim dniu w pracy.

Wyżej wymienione zastosowania to tylko kropla w morzu możliwości. Na stronie producenta znajdziemy mnóstwo innych ścieżek na każdą okazję - są nawet i takie, które mają zwiększyć umiejętności graczy w zależności od rodzaju gry (Strategie, RPG, Shootery). Ze względu na specyfikę tych materiałów audio, zaleca się je odsłuchiwać na słuchawkach. Słuchanie na głośnikach może nie dać pożądanych efektów.