AOMEI Backupper Standard Download

Ochrona danych przechowywanych na naszym komputerze, tworzenie kopiii bezpieczeństwa i synchronizacja ustawień to dzisiaj podstawa. Jeżeli zależy nam na uchronieniu naszego komputera od utraty plików, warto skorzystać z AOMEI Backupper. To darmowe, lekkie narzędzie oferujące podstawowe funkcje do zabezpieczania materiałów.

Podstawowe funkcje AOMEI Backupper to m.in. tworzenia kopii zapasowych plików, a także ustawień kluczowych programów (przeglądarka internetowa, pakiet biurowy itp.). Ponadto możemy stworzyć kopię wybranej przez nas partycji, klonować dyski czy kopiować dane z jednego dysku na drugi. Sklonujemy również partycje, a także stworzymy tzw. przyrostowe oraz różnicowe kopie zapasowe. Zapisywane dane mogą być szyfrowane, co uchroni je przed niepowołanymi osobami.

AOMEI Backupper pozwala na przywracanie danych - jest to kluczowa funkcja w momencie jeżeli utracimy dane w naszym komputerze. Możemy więc oczywiście przywrócić zapisane materiały, partycje, ustawienia programów czy nawet całego systemu. Dzięki możliwości dodawania komentarzy do poszczególnych kopii, szybko dowiemy się, które z zapisanych materiałów chcemy przywrócić. Bardzo przydatnym elementem jest kreator kopii krok-po-kroku umożliwiający łatwe zarządzanie programem AOMEI Backupper. 

AOMEI Backupper to nowe narzędzie, można więc spodziewać się kolejnych wydań wprowadzających istotne zmiany w programie. Warto też zaznaczyć, że narzędzie posiada interfejs w języku angielskim. 

Zmiany w AOMEI Backupper Standard

W wersji 2.0.1 programu wprowadzono szereg nowości. Pojawiły się powiadomienia e-mail, które możemy zintegrować z naszym kontem pocztowym. Można też uzyskać dostęp do logów wykonanych backupów. AOMEI Backupper 2.0.1 pozwala poza tym na przywracanie plików z sieci. Możemy zmieniać nazwy zadań i lokalizacje dla zapisanych grafik, a także eksportować i importować wszystkie zadania w pliku XML.

W wersji 2.0 programu dodano możliwość przywracania kopii plików i folderów. Pojawiła się możliwość backupu z poziomu linii wiersza poleceń. Pojawiły się szablony backupów, a także możliwość łączenia kopii zapasowych plików.