Free FLAC to MP3 Converter Download

FLAC, czyli Free Lossless Audio Codec, jest open-source'owym standardem kodowania dźwięku, który wykorzystuje mechanizm kompresji bezstratnej. Format ten oferuje świetną jakość, ale pliki zajmują kilkakrotnie więcej miejsca na dysku twardym niż np. MP3.

Co zrobić, jeśli chcemy dokonać konwersji FLAC-ów na MP3? Odpowiedź jest prosta: wystarczy zainstalować program Free FLAC to MP3 Converter. To niewielkie narzędzie jest banalne w obsłudze. Wystarczy dodać do niego pożądane pliki, kliknąć Convert to MP3 i odczekać kilka lub kilkanaście minut.

Należy pamiętać, że Free FLAC to MP3 Converter może zauważalnie spowolnić komputer i uniemożliwić normalną pracę z innymi programami. Dlatego pecetowi nie warto w trakcie konwersji przeszkadzać. Większą liczbę plików da się dodać do aplikacji metodą przeciągnij i upuść z Eksploratora Windows.

Kiedy przyda się ten konwerter audio? Na przykład wtedy, gdy mamy sporą kolekcję FLAC-ów, ale nasza komórka nie odtwarza tego formatu (albo ma za mało pamięci, aby pomieścić duże pliki). Dzięki Free FLAC to MP3 Converterowi szybko zamienimy kilka albumów na MP3, z którym poradzi sobie nawet starszy i prostszy telefon.