TAudioConverter Download

TAudioConverter to zaawansowany, wielowątkowy konwerter audio z możliwością wypakowywania dźwięku z mniej znanych archiwów do innych formatów. Potrafi przekonwertować niemal każdy plik dźwiękowy w dowolnym formacie, takim jak aac, mp3, wav, flac, ac3, ogg, opus, mpc, ape czy tta. Za jego pomocą można także wyciągnąć ścieżkę dźwiękową.

Interfejs programu jest prosty i intuicyjny. Utwory, które chcemy przekonwertować lub poddać zmianie wystarczy dodać na listę za pomocą przycisku “Add” lub przeciągając je do okna programu. Każdy z utworów możemy także przed konwersją odpowiednio przyciąć, co pozwala na przekonwertowanie tylko określonej partii piosenki. Z prawej strony znajdziemy menu z dodatkowymi opcjami konwersji, w którym możemy wybrać format docelowy, tryb konwersji, bitrate, jakość, liczbę kanałów, a także tagi. Tagi, czyli nazwy utworów i wykonawców mogą być skopiowane z oryginalnych plików źródłowych bądź odpowiednio zmodyfikowane.

Jeśli zdecydujemy się dodać do listy plików materiał wideo, to uaktywniona zostanie opcja eksportu ścieżki dźwiękowej z pliku filmowego. W tym przypadku również możemy wybrać format docelowy spośród popularnych MP3, AC3, OGG czy innych.