Free Flac to MP3 Download

Free FLAC to MP3 to darmowa aplikacja, dzięki której przekonwertujemy kolekcję naszych piosenek zapisanych w bezstratnym formacie FLAC do formatu MP3. Twórca programu postarał się, aby aplikacja była możliwie jak najprostsza, a samo jej używanie szybkie i przyjemne.

Interfejs programu jest faktycznie bardzo prosty i minimalistyczny – mamy do czynienia z tradycyjnym okienkiem, wewnątrz którego znajdziemy prosty pasek narzędzi, listę plików do przerobienia oraz kilka podstawowych opcji. Piosenki w formacie FLAC możemy dodać za pomocą ikonki z zielonym plusem bądź po prostu przeciągając pliki bezpośrednio z folderu do okna aplikacji. Następnie należy wybrać folder, do którego chcemy zapisać plik – możemy zostawić domyślną opcję, która zapisze piosenkę w tym samym folderze, co plik źródłowy lub wskazać konkretny folder samodzielnie.

Ustawienia jakości i formatu mamy nieco ograniczone – pliki, jak sama nazwa programu wskazuje, możemy konwertować tylko do formatu MP3. Zakładka z ustawieniami pozwoli natomiast dostosować jakość dźwięku poprzez wybranie odpowiedniego bitrate. Nie znajdziemy tu funkcji dostosowywania tagów czy konkretnego katalogowania muzyki, niemniej jednak aplikacja okaże się świetnym wyborem dla osób, które poszukują niewielkiego, ale szybko działającego konwertera do sporadycznego przerabiania swoich utworów np. w celu skopiowania ich na urządzenia przenośne nieobsługujące formatu FLAC.