dBpoweramp Music Converter Download

dBpoweramp Music Converter to wszechstronny konwerter plików dźwiękowych. Za jego pomocą użytkownik może zarówno konwertować pliki znajdujące się na dysku do innego formatu, jak również zgrywać zawartość płyt Audio CD do popularnych formatów MP3, FLAC oraz wielu innych. Aplikacja integruje się z systemem i dodaje opcje wykonywania konwersji z poziomu menu kontekstowego (prawy przycisk myszy w Eksploratorze Windows na wybranym pliku).

Program pozwala na konwertowanie muzyki do formatów: Aiff, Apple Lossless (M4A), FLAC, MP3 oraz Wav. Tak duży zakres wspieranych rozszerzeń jest zdecydowanym plusem. Docenią to z pewnością osoby używające odtwarzacza iTunes, gdyż nie wspiera on FLAC i jedynym sposobem na uzyskanie tak wysokiej jakości dźwięku jest przekonwertowanie pliku do formatu M4A.

Interfejs aplikacji jest bardzo prosty i intuicyjny. Przede wszystkim zmienia się on w zależności od tego, w którym trybie uruchomimy program. Po instalacji, w menu Start utworzone zostaną skróty do każdego trybu. Do dyspozycji mamy Music Converter, Batch Converter oraz CD Ripper.

dBpoweramp Music Converter pozwala na przekonwertowanie jednego, wybranego przez nas pliku do dowolnego formatu. Użytkownik wybiera format wyjściowy, folder zapisu oraz opcjonalnie efekty DSP, którymi może wzbogacić plik dźwiękowy (usunięcie długich ciszy w utworze, wzmocnienie bassów oraz wiele innych).

dBpoweramp Batch Converter pozwala na masowe przerabianie plików dźwiękowych do innego formatu. Wystarczy wybrać folder i zaznaczyć interesujące pliki, a program wykona ich konwersję.

dBpoweramp CD Ripper z kolei odpowiada za zgrywanie piosenek z płyt Audio CD do plików na dysk.  W tym trybie użytkownik ma do dyspozycji duże okno, w którym wybiera interesujące go utwory z płyty, a następnie określa format, do jakiego mają być zapisane piosenki. Dodatkowo można od razu dodać plik graficzny z okładką albumu oraz uzupełnić metadane (nazwa wykonawcy, albumu oraz piosenek).