TEncoder Video Converter Download

TEncoder Video Converter jest darmowym programem do konwertowania plików audio i video z obsługą pełnej mocy wielordzeniowego procesora. Aplikacja używa do konwersji MEncodera, MPlayera oraz FFMpeg. Potrafi przekonwertować każdy popularny plik audio i video na inny format. Możemy także wtapiać napisy bezpośrednio do filmu. Ogromnym plusem programu jest wbudowany zestaw ponad 840 profili ustawień dla popularnych smartfonów, tabletów, konsolek przenośnych czy serwisów.

Dzięki wielowątkowej obsłudze procesora, TEncoder pozwala na konwertowanie do 8 filmów w tym samym czasie, co znacząco skraca czas przerabiania. Użytkownik może także wyciągnąć z filmu sam obraz lub dźwięk i zapisać go do odpowiedniego formatu. TEncoder oferuje także drobną obróbkę plików filmowych, co pozwala na dodanie efektów typu deinterlacing bądź kadrowanie.

Interfejs programu jest wykonany estetycznie i intuicyjnie. Pierwsze wrażenie może sprawić, że program wyda nam się zatłoczony różnymi funkcjami, jednak takie złudzenie mija po kilku chwilach korzystania z programu. Menu boczne po prawej stronie pozwala edytować zaawansowane ustawienia konwersji. Możemy zmieniać ręcznie bitrate, kodek, rozmiar obrazu, proporcje ekranu czy też wprowadzać zmiany w ustawieniach ścieżki audio.

Nie musimy jednak korzystać z zaawansowanych ustawień - wystarczy z rozwijanej listy profili wybrać nasze urządzenie, a następnie kliknąć przycisk Apply. Wszystkie ustawienia zostaną automatycznie zaaplikowane, a my będziemy mieć pewność, że film po konwersji będzie się odtwarzać płynnie na naszym urządzeniu. Ustawienia programu umożliwiają zmianę skórki aplikacji (do wyboru kilka skórek) oraz uaktywnienie funkcji większego wykorzystania procesora w celu przyspieszenia konwersji.