TapinRadio Download

TapinRadio jest aplikacją, która pozwala na słuchanie setek przeróżnych stacji radiowych przez Internet całkowicie za darmo. Program posiada rozbudowaną przeglądarkę stacji radiowych, wyszukiwarkę po słowach kluczowych, a także umożliwia nagrywanie na żywo dowolnej stacji.

W górnej części interfejsu znajdziemy rozwijane menu, a także informacje o aktualnie odtwarzanje stacji radiowej. Możemy tu uzyskać nazwę wykonawcy i tytuł piosenki odtwarzanego utworu, jak również włączyć nagrywanie. Warto przyjrzeć się także przycisku z opcjami - kryje się pod nim sporo przydatnych funkcji, takich jak kopiowanie do schowka informacji o piosence / artyście, dzielenie się stacją radiową na Facebooku, korektor graficzny czy też funkcja automatycznego zatrzymania odtwarzania po określonym czasie (przydatne dla osób, które lubią zasypiać przy słuchaniu radia).

Nagrywanie stacji radiowych również zasługuje na pochwałę. Wystarczy kliknąć przycisk "Nagrywaj", TapinRadio od razu rozpocznie rejestrowanie stacji do formatu MP3. Co ciekawe, program automatycznie dzieli nagranie na osobne piosenki (funkcja ta jednak zależna jest od tego, czy dana stacja radiowa wysyła informacje o nazwie artysty i utworu, gdyż bez tego całe nagranie będzie traktowane jak jedna piosenka). Możemy także włączyć nagrywanie pojedynczego utworu lub nagrywać całą audycje bez podziału.