Free MP3 Cutter Download

Free MP3 Cutter to program, za pomocą którego możemy podzielić plik lub wybrane pliki MP3 za kilka fragmentów. Program nadaje się idealnie do samodzielnego tworzenia dzwonków na komórkę, a ponadto obsługuje kilka dostępnych formatów audio.

Aby rozpocząć dzielenie plików w programie Free MP3 Cutter, należy wybrać dowolny utwór w formacie MP3 z dysku. W tym celu klikamy w Open Media File i wrzucamy interesujący nas kawałek. Kiedy dogra się ścieżka ustawiamy suwak w wybranym miejscu, następnie klikamy w znaczek Begin Cut, po czym przesuwamy do wybranego momentu. W celu zakończenia procesu klikamy w End Cut i zaznaczony na niebiesko pasek możemy wyciąć. Interesującą nas ścieżkę zapisujemy klikając w Save Cutted Audio.

Ponadto program Free MP3 Cutter oferuje losowe obcinanie utworów po kliknięciu w zakładkę Random Cut. Przechodząc do Settings, możemy zmienić Bitrate, częstotliwość , kanał , miejsce docelowe utworzonego pliku, a także jego format. Tutaj dostępne są oprócz MP3 również WMA, WAV i AMR.

Prosty w obsłudze, niewielki programik, którego zadaniem jest dzielenie plików MP3 na mniejsze fragmenty. Aplikacja jest całkowicie darmowa, a jej obsługa sprowadza się do kilku kliknięć myszą. Ten edytor audio cechuje się małym apetytem na zasoby systemowe oraz wysoką wydajnością.

Zastosowań programu jest wiele. Pierwsze, jakie przychodzi do głowy, to przygotowywanie dzwonków do telefonu komórkowego na bazie ulubionych piosenek. Dzięki Free MP3 Cutterowi można wyciąć przydługawy wstęp czy po prostu zmniejszyć objętość pliku zachowując jedynie pierwsze np. 30 sekund.

Free MP3 Cutter to świetne narzędzie dla studentów, którzy nagrywają wykłady, a następnie chcą wycinać z nich najważniejsze elementy. Aplikacja przyda się również dziennikarzom i innym osobom robiącym wywiady. Program zapisuje efekty swojej pracy w formacie MP3 lub WAV.

Oprócz cięcia plików Free MP3 Cutter potrafi modyfikować ich poziom głośności, dodawać efekt płynnego wyciszania (Fade Out) lub narastania dźwięku (Fade In), konwertować pliki stereo na mono. Aplikację wyposażono we wbudowany odtwarzacz audio, który pozwala od razu przesłuchać efekty swojej pracy.