Pokki Download

Pokki to nowoczesna aplikacja, która dodaje menu Start w systemach Windows 8 jak również wzbogaca użytkowników starszych systemów o nowe funkcje. Program znacznie rozbudowuje działanie menu Start poprzez wbudowany sklepik z darmowymi aplikacjami. 

Po zainstalowaniu, nasz pasek zadań zostanie wzbogacony o nową ikonę, która wywołuje menu Pokki. Użytkownicy Windows 8 zyskują tym sposobem funkcjonalność utraconego menu Start, natomiast użytkownicy poprzednich wersji systemu Microsoftu wzbogacają pasek o dodatkową ikonę znajdującą się tuż obok klasycznej funkcji Start.

Pokki posiada wszystkie opcje, jakie posiada klasyczne menu Start. Mamy zatem odnośniki do zainstalowanych aplikacji, listę ulubionych oraz ostatnio uruchamianych programów, panel sterowania (zintegrowany z Pokki, co pozwala na wyświetlanie poszczególnych funkcji panelu w oknie Pokki) oraz kontrolę zasilania komputera (wyłącz, uruchom ponownie, uśpij).

Wymienione funkcje są jedynie niewielką częścią pełnej funkcjonalności programu i zajmują tylko lewą stronę okna Pokki. To, czym tak naprawdę program zachwyca, jest wbudowany w program tzw. App Store, czyli Sklep z Aplikacjami. Mamy z niego dostęp do mnóstwa przeróżnych aplikacji, począwszy od klientów poczty, przez aplikacje muzyczne, społecznościowe, użytkowe aż po gry. Wybór jest naprawdę imponujący. Wszystkie aplikacje zintegrowane są ze środowiskiem Pokki, zatem uruchamiają się w ładnych oknach wystylizowanych zgodnie z kolorystyką programu. Nie są to zatem tylko instalatory programów na Windowsa, ale aplikacje dedykowane Pokki.

Wszystkie zainstalowane aplikacje wyświetlają się w Menu Pokki , w formie siatki estetycznych ikon. Użytkownik ma również możliwość dodawania swoich własnych skrótów do menu. Zainstalowane aplikacje są również domyślnie przypięte do pasku zadań, integrując się przez to z naszymi osobistymi skrótami.

Warto wspomnieć, że program jest wyposażony w system powiadomień. Jeżeli na przykład korzystamy z aplikacji GMail na Pokki, to w momencie otrzymania nowej wiadomości, w rogu ekranu wyświetli się chmurka z powiadomieniem. 

Cały program można dopasować do swoich potrzeb z poziomu opcji. Użytkownik może wyłączyć poszczególne elementy oraz ustawić miejsce wyświetlania powiadomień (lub ich brak), co sprawia, że program nadaje się zarówno dla użytkowników Windows 8, którzy chcą przywrócić funkcjonalność klasycznego menu Start, jak również dla użytkowników Windows XP/Vista/7, którzy chcą wzbogacić swój system o dodatkowy program uruchamiający oraz sklepik z darmowymi aplikacjami.