Start Menu Reviver Download

Start Menu Reviver to jeden z najnowszych programów, który przywraca menu Start do Windowsa 8. W odróżnieniu od swoich konkurentów, SMR nie stara się jednak tworzyć lustrzanego odbicia klasycznego menu z poprzednich systemów. Zamiast tego mamy do czynienia z rozwijanym menu w nowoczesnej stylistyce Modern UI, która idealnie współgra z Windowsem 8.

Po zainstalowaniu umieszczona zostanie ikona na pasku zadań. Po jej kliknięciu program wysunie nasze nowe menu Start. Z lewej strony znajdziemy zakładki, które rozwijają poszczególne elementy (listę aplikacji czy też ostatnio otwieranych plików) lub przenoszą nas do konkretnych miejsc w systemie, takich jak sieć, ustawienia czy wyszukiwarka. Tuż obok znajdziemy znane z nowego ekranu startowego kafelki, którymi możemy uruchamiać aplikacje Modern UI.

16 kafelków stanowi skróty do najczęściej używanych aplikacji. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby rozwinąć listę wszystkich programów przyciskiem Apps i przeglądać je w formie przewijanej listy - tak, jak w starszych wersjach systemu. Ulubione aplikacje możemy przeciągać i przypinać do wspomnianych 16-tu kafelków, dzięki czemu mamy możliwość szybkiego uruchamiania najczęściej używanych programów.

W nowym menu Start znajdziemy także kafelek z dynamicznym podglądem naszego ekranu startowego Windowsa 8, a także odnośnik do przeglądarki i okna “Mój Komputer”. Start Menu Reviver bardzo dobrze współpracuje z ekranami dotykowymi, więc można go używać na takich urządzeniach, jak Surface Pro.