Start Screen Customizer Download

Start Screen Customizer to darmowe narzędzie, za pomocą którego dostosujemy do własnych potrzeb szereg różnych elementów związanych z ekranem startowych w systemie Windows 8. To niezastąpione narzędzie dla każdej osoby, która chce spersonalizować wygląd Menu Start do własnych potrzeb.

Jedną z najważniejszych rzeczy, które program wprowadza, jest możliwość ustawienia własnego obrazka jako tła ekranu startowego. Co więcej, użytkownik może wybrać więcej niż jeden obrazek. Możemy utworzyć całą grupę zdjęć oraz grafik, które będą rotacyjnie się zmieniać. Istnieje również możliwość zsynchronizowania tapety pulpitu z tłem ekranu startowego - wtedy za każdym razem, jak zmienimy tapetę, zmianie ulegnie również wygląd Menu Start. Opcja slideshow (pokaz slajdów) z kolei umożliwia włączenie zmiany tła co kilka sekund (można dostosować dokładny czas).

Aplikacja co prawda nie posiada tyle funkcji graficznego dostosowywania obrazku, co podobny program Decor8, jednak nadal do dyspozycji użytkownika oddano jedną interesującą i przydatną opcję. Jest nią Gaussian Blur, czyli rozmycie gaussowskie, dzięki któremu możemy dodać efekt poruszenia na obrazku.

Poza dostosowywaniem tła ekranu startowego, program daje również możliwość dopasowania wyglądu kafelków. Użytkownik może zmienić liczbę rzędów, w których wyświetlane są kafelki, jak również ustawić ich przezroczystość. Dodatkowo mamy możliwość ustawienia przezroczystości całego menu start.

Zaletą programu jest jego szybkość działania i niewielkie obciążenie zasobów systemowych. Użytkownik może również włączyć automatyczne uruchamianie programu podczas startu systemu.